Ege Perla’da Çocuklar Kış Bahçesi Atölyelerinde buluşuyor

Gaye Karakaş/İSTANBUL-Çocuklara yönelik hazırladığı özel içeriklerle kaliteli etkinliklere ev sahipliği yapan Ege Perla 2018’de de yine çok renkli.

Ege Perla’da Çocuklar Kış Bahçesi Atölyelerinde buluşuyor

Çocuk katında kurulan kapalı kış bahçesinde birbirinden renkli atölyeler çocuklarla buluşmayı bekliyor. 27 Ocak – 11 Şubat tarihleri arasında 16 gün boyunca 4 farklı yaratıcı ve eğitici çalışmanın uzman eğitmenlerle birlikte hayata geçirileceği Ege Perla Kış Bahçesini çocuklar çok sevecek.

27 Ocak’ta başlayacak ve 4 gün sürecek “İlk Filmim” atölyesinde çocuklar “hikaye nasıl oluşturulur?” sorusunun cevabını çekecekleri mini stop motion filmlerle ararken, 31 Ocak’tan itibaren Perla Orkestrası’nı oluşturacak olan küçük müzisyenler, kendilerine verilecek olan ritim aletlerini Şef İlknur Diyar yönetimiyle kullanacaklar. Ritim duygularını ve el- kulak koordinasyonlarını eğlenerek geliştirecek olan çocuklar ekip ruhunu da öğreniyor olacaklar. Nostaljik tahta mandallar ve atölye malzemeleri ile yapılacak olan kardan adamlar ise el becerilerine ve yaratıcılıklarına katkı sağlayacak.

04 Şubat’ta başlayacak olan origami atölyesinde şampiyonlukları olan uzman eğitmen Atilla Yurtkul eşliğinde ortaya çıkarılacak yaratıcı figürlerin çocuklara vereceği heyecanı izlemek sizi de mutlu edecek. Ayrıca origami sergisi size de ilham verecektir. 08 Şubat’ta doğayı ve bitkileri çocuklara daha yakından tanıtacak “tohum ekimi” etkinliğiyle kış bahçesi atölyeleri renkli bir finalle son bulacak. 

Her gün 11:00 – 18:00 saatleri arasında her 30 dakikada bir 4-12 yaş aralığındaki 25 çocuk ile yapılacak atölyelerde çektireceğiniz fotoğraflarınız ise size Ege Perla’nın hediyesi.

Eğlenirken öğrenmek her çocuğun en çok keyif alacağı yöntemlerin başında geliyor. Anne ve babalar bu fırsatı kaçırmayın!

Program:

Her gün 11:00- 18:00

• 27 Ocak- 30 Ocak İlk Filmim Atölyesi

• 31 Ocak- 3 Şubat Perla Orkestrası Ritim Atölyesi ve Mandal Yapımı Atölyesi

• 4 Şubat- 7 Şubat Origami Atölyesi ve Sergi

• 8 Şubat- 11 Şubat Tohum Ekme  Atölyesi 

Not: Atölyeler ücretsizdir.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2018, 23:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568