İzmirlilere teknolojiyle buluşma noktası

Buket Şenarıcı/İZMİR-Türkiye’nin lider ev teknolojileri markası Arçelik, perakendecilik sektörüne farklı bir bakış açısı getiren yeni konsept mağazasını İzmir’in kalbinde tüketicileriyle buluşturdu.

İzmirlilere teknolojiyle buluşma noktası

Türkiye’nin en sevilen beyaz eşya markası Arçelik, perakendede dijital dönüşümü İzmir Alsancak’taki yeni mağazasıyla sürdürüyor.

Alsancak’ın en işlek noktalarından birinde bulunan Arçelik mağazası, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Arçelik Türkiye Genel Müdürü Can Dinçer ve şirketin üst düzey yöneticilerinin katıldığı bir törenle açıldı.

Arçelik Alsancak Mağazası’nda televizyondan küçük ev aletlerine, cep telefonundan tablete, geniş bir ürün yelpazesi sunuluyor.

Mağazanın bir diğer özelliği ise dış cephesinde bulunan büyük LED ekranlar: Müşteriler mağazada bulunan stantta fotoğraf çektirerek, isterlerse bu fotoğrafı dışarıdaki LED ekranlara yansıtabiliyor. 

Açılış töreninde konuşan Arçelik Türkiye Genel Müdürü Can Dinçer, “Sektörümüze öncülük ettiğimiz konsept mağaza ağımıza tüketicimizin ihtiyaçları doğrultusunda Türkiye’nin çeşitli noktalarında yenilerini ekliyoruz. Perakendedeki dijital dönüşüm yolculuğumuzu Ege’nin incisi İzmir’de açtığımız yeni mağazamızla sürdürüyoruz. Yeni nesil mağaza dönüşümümüze yine İzmir’de, Asmaçatı mağazamızla başlamıştık. Alsancak semtinde açtığımız elektronik ürünlerin yer aldığı mağazamız ise İzmirlilerin teknolojiyle yeni buluşma noktası olacak” dedi.

“Yeni trendler ışığında sektörümüze yol göstermeye devam edeceğiz”
Dijitalleşmeyle birlikte günümüz tüketicilerinin beklentilerinin değiştiğini vurgulayan Dinçer, sözlerini şöyle sürdürdü: “Tüketicilerimizin kendilerini özel hissedeceği, müşteri memnuniyeti odaklı, interaktif, talepleri en iyi ve en hızlı şekilde karşılayan bir perakendecilik anlayışını benimsiyoruz. 63 yıldır tüketicisinin ihtiyaçlarını anlayarak geliştirdiği ürün ve hizmetleri, yaygın mağaza, bayi ve servis ağıyla Türkiye’nin en sevilen beyaz eşya markası olan Arçelik, perakendedeki yeni trendler ışığında sektörüne yol göstermeye devam edecek” dedi. 

Arçelik, ihtiyaç ve lokasyona göre farklı büyüklükte yeni konsept mağazaları tüketicisiyle buluşturuyor. Arçelik, geçtiğimiz dönemde İstanbul’da İstinyePark’ta ve Akmerkez’de, Ankara’da ise 5 ayrı noktada mağaza açtı. Yeni konsept mağazalarda büyüklüğüne göre, canlı pişirme, saç bakımı, interaktif ürün ekranı, TV deneyimleme, VR bisikleti, giyilebilir teknolojiler, drone, fotoğraf çekim stantı, üç boyutlu kalem, yetkili servis gibi pek çok ürün ve hizmet sunuluyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2018, 21:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568