Migros sokak hayvanlarına 120 ton gıda bağışladı

Şafak Utku / İSTANBUL - Tüm evcil hayvan ürünleri Migros mağazaları ve Migros Sanal Market’te yüzde 50 indirimli olarak hayvanseverlerle buluşuyor.

Migros sokak hayvanlarına 120 ton gıda bağışladı

Migros, HAYTAP (Hayvan Hakları Federasyonu) işbirliğinde 3 yıldır yürüttüğü proje kapsamında, sokak ve ormanlarda yaşayan hayvanların beslenmesi için düzenli gıda yardımında bulunuyor. Proje kapsamında bugüne kadar sokak, barınak ve orman hayvanlarına 120 ton gıda bağışlayan Migros, sokak hayvanlarını beslemek isteyen müşterilerine de uygun fiyatlı ve pratik çözümler de sunuyor. 100 gr’lık paketler halinde satışa sunduğu “Dostluk Maması” ile sokaktaki kedi ve köpeklerin bir öğünlük mama ihtiyacı karşılanıyor.

40 ilde 338 Migros mağazası, hayvan dostlarımız için gıda hazırlıyor
Sokak hayvanlarının beslenmesi için HAYTAP (Hayvan Hakları Federasyonu) ile işbirliği yapan Migros, bu doğrultuda barınak, sokak ve ormanlarda açlıkla mücadele eden hayvanlara umut oluyor. 

2014 yılında 6 pilot mağaza ile başlayan, 2016 yılında 40 ilde 338 Migros mağazasına yayılan proje kapsamında son kullanım tarihi yaklaştığı için raflardan kaldırılan meyve, sebze, et, şarküteri ve kuru gıda ürünleri, niteliği ve soğuk zinciri bozulmadan muhafaza edilerek aynı gün HAYTAP gönüllülerine teslim ediyor. Haytap gönüllüleri ise, Migros Grubu mağazalarından yetki belgesi ile aldıkları bu ürünleri yine en kısa sürede ayıklama, temizleme ve hazırlama işlemlerine tabi tutarak orman, barınak ve sokakta yaşayan hayvanlarının beslenmesinde kullanıyor.

Dünya Hayvanları Koruma Günü’nü müşterileriyle birlikte kutlayan Migros, başlattığı kampanya ile 5 Ekim’e kadar tüm evcil hayvan ürünlerini Migros mağazaları ve Migros Sanal Market’te, yüzde 50 indirimli olarak hayvanseverlerle buluşuyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2017, 09:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568