Beklentiler - Nevin Tayfun / Adana

Bazen çoğu öğrencilerin hayallerinden vazgeçmesi umutlarının tükenmesi olağan bir durumdur ve ya hayallerin gözünde imkânsız olur asla hayallerini bir adım ileriye taşıyabileceğine inanmaz işte bu durumda öğretmenimiz devreye girip bizi düştüğümüz durumdan kurtarıp bize asla imkânsız diye bir kavramının olmadığını öğütlemelidir.

Vazgeçmek için erken olduğunu ve hiçbir zaman hiçbir şey için erken olmadığını biz öğrencilere aşılamak gerekir ve çabalamadan başarı olmayacağını anlatması gerekir. Öğrencide önemsizlik kaygısı önlenmeli. 

Okulumdan beklediğim ise disiplinle cezanın karıştırılmaması bu durum devreye girdiği zaman ortaya okul fobisi, okul korkusu gibi vakalar ortaya çıkıyor. Ve öğrencinin de okuldaki herkese karşı saygılı dürüst olup çevresindeki herkese örnek olmalı aynı zamanda idare öğretmenlerin iyi niyetini su istimal etmemeli idare ve öğretmenim beklediğim yanlışım olduğu zaman nedenini sorgulamalı. Herkesin hayattan beklentisi vardır.

Kiminin hedefleri büyük kiminin hiçbir beklentisi yok. İnsan her zaman her şeyin olumlusun düşünmeli olumsuzluk duygusu her an kaygıları ve korkuları tetikler. Hayattan en büyük beklentim verdiğim emeğin karşılığını almak aksi takdirde umutsuzluk duygusu gün yüzüne çıkıyor. Sonuçta başarı merdivenlerini kimse elleri cebinde çıkmamıştır.

Nevin TAYFUN
Öğretmen Zeynep Erdoğdu Ortaokulu
8-D  615

YORUM EKLE
banner441

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568