17 madalyalık “Zafer”

17 madalyalık “Zafer”

İzmir Büyükşehir Belediyesi Judo Takımı, Sakarya’da düzenlenen  “30 Ağustos Zafer Kupası”nda toplam 17 madalya ile şampiyonluğa ulaştı.


Sakarya’da düzenlenen 30 Ağustos Zafer Kupası’nda İzmir Büyükşehir Belediyesi judocuları, toplam 17 madalya ile şampiyonluğa ulaştı. 9 ülke, 98 takım ve 750 sporcunun katıldığı şampiyonada İzmirli judocular 5 altın, 9 gümüş ve 3 bronz ile zirveye çıktı.


İzmir Büyükşehir Belediyesi Judo Takımı’ndan Ebru Siyahkoç, Çiçek Akyüz, Habibe Vardar, Dilan Doğan ve Ahmet Yıldırım tüm rakiplerini geçerek altın madalyanın sahibi oldu. Takım halinde büyük başarı gösteren İzmirli judoculardan Gizem Ercan, Çiçek Tatar, Meltem Ayvaz, Burak Mecit, Zeynep Ekin, Ebru Uzunkaya, Şeyhmus Cheikhmous, Ramazan Günay ve Umut Erdemir gümüş madalya, Musa Şimşek, Süleyman Askay ve Abdülmecit Tunç ise bronz madalya kazandı. 

Altyapıda marka30 Ağustos Zafer Kupası'nda çok önemli bir başarının altına imza attıklarını belirten İzmir Büyükşehir Belediyesi Judo Takımı Antrenörü Mesut Kapan“Kulübümüz olarak altyapıya çok önem veriyoruz. Bu şampiyonada madalya kazanan sporcularımızın çoğu ise kendi spor okullarımızdan yetiştirdiğimiz yetenekli sporcular. Kulübümüz olarak judoda hem bir markayız hem de geleceğimiz emin ellerde. Hedeflerimizin biri de, 2020 ve 2024 olimpiyatlarında ülkemizi onurlandıracak judocuları kazandırmak” diye konuştu.  

www.yakamozyakut.com.tr İzmir Büyükşehir Beledityesi  Basın Yayın Müdürlüğü

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2015, 09:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568