Ağabeylerinin izinde

Akdeniz Belediyespor U14 Futbol Takımı da 4’lü finallere kaldı

Ağabeylerinin izinde
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından düzenlenen 2014-2015 sezonu U14 Türkiye Şampiyonasında Mersin’i temsil eden Akdeniz Belediyespor, 4’lü finallere yükselerek büyük bir başarıya imza attı. Geçtiğimiz hafta Türkiye 2’ncisi olan U19 takımında ter döken ağabeylerinin izinden giden U14’ler, hedeflerini Türkiye Şampiyonluğu olarak belirledi.

Akdeniz Belediyespor Kulübü U14 Futbol Takımı, TFF 2014-2015 sezonu Türkiye Şampiyonasında 4’lü finallere katılacak. Geçtiğimiz hafta yapılan final müsabakaları sonunda Türkiye ikincisi olarak büyük bir başarıya imza atan U19’lardan sonra, U14’ler de1’inci ve 2’nci kademe maçlarında 65 ilden 107 takım arasından sıyrılarak final müsabakalarında Mersin’i temsil etmeye hak kazandı. 12-13 Haziran tarihlerinde Kayseri’de oynanacak olan final müsabakalarında Akdeniz Belediyespor’un rakipleri Fethiye İdmanyurduspor, Kadıköyspor ve Özer Gençlik ve Spor U14 takımları olacak. Kayseri’de yapılacak kura çekiminin ardından birbiriyle eşleşen takımlar 12 Haziran’da yarı final oynayacak. İlk karşılaşmalarını kazanan takımlar 13 Haziran’da şampiyonluk, kaybeden takımlar ise üçüncülük maçına çıkacak.

"Hayat iddianızı yüksek tutun”

Öte yandan finalist gençler, Kayseri’ye hareket etmeden önce Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı Yüksel Mutlu’yu makamında ziyaret etti. Kulüp Başkanı Fayik Eroğlu, Akdeniz Belediye Meclis Üyesi Hediye Eren, kulüp antrenörü Nuri Ay’ın da hazır bulunduğu ziyarette söz alan U14 antrenörü Hüseyin Aydın, Türkiye’de toplam bin 200 takım arasından ilk 4’e kaldıklarını söyledi. Finallerde Antalya, Bursa ve Samsun takımlarıyla mücadele edeceklerini belirten antrenör Aydın, önlerindeki 2 maçı da kazanarak şampiyon olmayı hedeflediklerini de sözlerine ekledi.


Sporcular başta olmak üzere bu başarıda emeği geçen bütün kulüp yetkilileri ve teknik ekibine teşekkür eden Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı Yüksel Mutlu, bu başarının süreceğine olan inancını dile getirdi. Başarının kriterinin sadece derece elde etmek olmadığına işaret eden Eş Başkan Mutlu, “Birinci kriter centilmen olmak, ikincisi de bu yokluk ve yoksunluklara rağmen başarıyı kovalamaktır.

Siz de eğer kendi başarınıza ve kendinize inanırsanız, başarılı olacağınıza eminim. Ben size hayat iddianızı daima yüksek tutmanızı tavsiye ediyorum. Zorluklarınız olduğunu biliyorum, biz bu konulardaki sıkıntılarınızı giderme noktasında çabalarımız sürecektir. Ama önemli olan bu zorluklara rağmen hedefinden sapmamaktır.

Sizler kişiliğinizle, duruşunuzla ve zihniyetinizle de hayat yolunda birinci olabilirsiniz. Örneğin ilerde başarılı birer sporcu olduğunuzda, geldiğiniz yeri unutmamalı ve sizin gibi zorluklar içerisinden gelenlere el uzatmalısınız. Ben tekrar başarılar diliyorum ve kentimizi en iyi şekilde temsil edeceğinize inanıyorum” diyerek sözlerini tamamladı.Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2015, 10:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568