Akdeniz’in Genç Raketi, başarıdan başarıya koşuyor

Kastamonu’da düzenlenen tenis turnuvasında, 36 sporcu arasından sıyrılarak 1’inci oldu

Akdeniz’in Genç Raketi, başarıdan başarıya koşuyor

Akdeniz Belediyesi Spor Kulübü bünyesinde yetişen her daldan sporcunun yerel ve ulusal ölçekteki başarılarına her geçen gün yenisi ekleniyor. Son olarak, Akdeniz Belediyesi’nin düzenlediği Tenis Kurslarında 3 yıl boyunca eğitim alan Nurullah Mert Filiz (21), üniversite öğrencisi olduğu Kastamonu’da, 18-26 yaş grubunda organize edilen Tenis Turnuvası’nda, 36 tenisçi arasından birinci oldu. 

Akdeniz Belediyespor Kulübü bünyesinde verilen Tenis kurslarında yetişen 21 yaşındaki Nurullah Mert Filiz ve takım arkadaşları, ayrıca Antalya’da düzenlenen Türkiye Üniversiteler arası Tenis Turnuvası’nda da erkeklerde takım halinde Türkiye 2’ncisi olma başarısı elde ettiler. Kastamonu Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi öğrencisi olan Nurullah Mert Filiz (21), uzun yıllar önce Mardin’den Mersin’e göç eden ailesiyle birlikte, Akdeniz ilçene bağlı Yenimahalle’de ikamet ediyor. 


Kazandığı kupa ve madalyayı Akdeniz Belediyesi’ne hediye etti

Akdeniz Belediye Spor Kulübü tenis takımı oyuncularından N. Mert Filiz, Mersin’e döner dönmez turnuvalardan kazandığı kupa ve madalyayı, ayağının tozuyla Akdeniz Belediyesi’ne, Spor Kulübü’ne ve eğitmeni Cevdet Özdemirtaş’a hediye etti. Akdeniz Belediyesi Tenis kulübünün ve eğitmeninin, elde ettiği başarılarda büyük payı olduğunu ifade eden genç raket, kendisini tenis sporuyla tanıştırıp sevdiren Akdeniz Belediyesi’ne ve eğitmenine teşekkür etti. Tenis Kulübü’nde 3 yıl boyunca eğitim gördüğünü kaydeden genç tenisçi, ileride başarılı bir tenis sporcusu ve tenis eğitmeni olmak istediğini dile getirdi. 

Tenis kursları ve kayıtlar devam ediyor

Öte yandan, Akdeniz Belediyesi Spor Kulübü bünyesindeki ücretsiz tenis kursları, Ümit Yaşar Oğuzcan Parkı’nda bulunan tenis kortunda devam ediyor. Şu anda 5-13 yaş aralığında toplam 50 çocuk tenis eğitimlerine katılırken, kursa başvurmak isteyenler, Seyfi Ali Türkoğlu-Şafak Erdur Spor Kompleksinde, hafta içi mesai saatleri içinde kayıt yaptırabilirler. 


www.yakamozyakut.com Mersin / Ceren ARİ


Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2014, 10:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568