Arnavutluk’tan anlamlı kutlama

Arnavutluk Cumhuriyeti’nin yeni Ankara Büyükelçisi Genti Gazheli, Türkiye’deki ilk resmi ziyaretini İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na gerçekleştirdi.

Arnavutluk’tan anlamlı kutlama

Büyükelçi Gazheli, 15 Temmuz’da yaşanan “Darbe Girişimi”yle ilgili olarak “Arnavutluk halkı adına Türk kardeşlerimizi tebrik ediyorum. Demokrasiyi korumak için yola çıkan halkınızın bu davranışı tüm dünyaya örnek olacak” dedi.

Nisan ayında göreve başlayan Arnavutluk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Genti Gazheli, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu ziyaret etti.

Büyükelçi’ye yeni görevinde başarılar dileyen Başkan Kocaoğlu, “Umuyorum bu dostluk çerçevesinde ekonomilerimizin de büyümesine katkıda bulunuruz" şeklinde konuştu.

Dünyaya örnek olacaksınız
Türkiye’deki ilk resmi ziyaretini İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na gerçekleştirdiğini belirten Arnavutluk Büyükelçisi Genti Gazheli, “Arnavutluk halkı adına Türk kardeşlerimize gerçekleştirilen darbe girişimine karşı demokrasiden yana durduğunuz için sizi tebrik ediyorum. Demokrasiyi korumak için halkınız yola çıktı ve bu davranış tüm dünyaya örnek olacak bir hareket” dedi.

Milletimizin duruşu..
Ülke olarak zor günlerden geçildiğini ifade eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ise “Milletimizin duruşu, milletimizin büyüklüğü Anadolu’da 1000 yıllık güçlü bir devlet yapımızın olmasından kaynaklıdır. Demokrasiyi, insan haklarını, vatanımıza kasteden içimizdeki art niyetli insanları halkın direnciyle, ordunun direnciyle, emniyet güçlerinin direnciyle başımızdan savdık. Bütün temennimiz, bir daha bu tür olayların, ne kendi ülkemizde ne de başka ülkelerde yaşanmamasıdır” şeklinde konuştu. 

Birbirimize ihtiyacımız var
Arnavutluk Büyükelçisi Genti Gazheli, görevinin sadece diplomasi olmadığını, Arnavutluk'la Türkiye’nin ekonomik ilişkilerini de güçlendirmek istediğini belirterek Başkan Kocaoğlu’ndan destek istedi. İkili ekonomik ilişkilerin gelişmesi için her türlü desteği vermeye hazır olduğunu dile getiren Başkan Aziz Kocaoğlu, “Güçlü olabilmek için, ekonomiyi kalkındırabilmek için birbirimize ihtiyacımız var. Biz yarınlara emin adımlarla, güçlü bir şekilde ilerleyebilmek adına her türlü desteği vermeye hazırız" dedi.


Başkan Aziz Kocaoğlu, Türkiye’nin en büyük fuar merkezi Fuar İzmir’de düzenlenen etkinliklere Arnavutluk olarak katılım göstermelerinin, ekonomik ilişkilerin gelişmesine  önemli  katkı sağlayacağını dile getirdi. 85. İzmir Enternasyonal Fuarı'nın 26 Ağustos–4 Eylül tarihleri arasında yapılacağını da hatırlatan Başkan Kocaoğlu, "Dünyayı buluşturan bu önemli organizasyonda sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız” diye konuştu.
BYM

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2016, 23:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568