Atıl binayı Çeşme'ye kazandıracağız!

Proje çalışmalarına başladı

Atıl binayı Çeşme'ye kazandıracağız!

Çeşme’de ‘Sahil Şeridi’ olarak bilinen Hürriyet Caddesi’nde büyük bir alan ve içindeki eskiden buz deposu olarak kullanılan bina, yıllardır atıl durumdaydı.

Turizm merkezi ilçenin eşsiz sahil görüntüsüne yakışmayan metruk binayı kente kazandırmak için çalışmalar yürüten Çeşme Belediyesi, imar planlarında ‘belediye hizmet alanı’ olarak geçen binayı almak için uzun süredir mücadele ediyordu.

Meclisten aldığı yetkiyle Çeşme Belediyesi adına ilgili kurumla görüşen Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, 947 metrekare büyüklüğündeki arsayı ve arsadaki 60 yıllık tek katlı binayı Toprak Mahsulleri Ofisi’nden satın aldı.

Tapu işlemleri tamamlandı

Çeşme’nin en güzel noktalarından birinde bulunan atıl bir binayı kente kazandıracakları için sevinçli olduklarını ifade eden Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, süreçte tapu işlemlerinin de tamamlandığının müjdesini verdi.

İmar planlarında da belediye hizmet alanı olarak geçen binayı almak için uzun uğraşlar verildiğinin bilgisini veren Başkan Dalgıç; Çeşme sahilinde yer alan bina ve alanı, kente en çok fayda sağlayacağı amaç doğrultusunda kamuyla buluşturmak istediklerini vurguladı, “Çeşme’nin kent dokusuna uygun olarak düzenlenecek bina ve arsa için projelendirme çalışmaları şimdiden başladı” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2015, 14:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568