Balçova'ya"Umut İmecesi"

Kanser hastası kadınlara umut ışığı olan ‘Balçova Sağlıklı Yaşam Sosyal Rehabilitasyon Destek Merkezi’ törenle hizmete açıldı. İ

Balçova'ya"Umut İmecesi"

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “imece usulü” ile hayata geçirilen projeye katkı sağlayan destekçi kuruluşlara da ayrıca teşekkür etti. 

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentin uzak yerlerinden ve şehir dışından tedavi için gelen kanser hastası kadınların  ücretsiz konaklaması amacıyla Sağlıkta Kalite Derneği (SAĞKAL), Çimentaş, Eldor ve Egepen’in katkılarıyla hayata geçirilen ‘Balçova Sağlıklı Yaşam Sosyal Rehabilitasyon Destek Merkezi’ni hizmete açtı. Açılış törenine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun yanı sıra İtalya Başkonsolosu Luigi İannuzzi, Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya, SAĞKAL Yönetim Kurulu Başkanı Opr. Dr. Cüneyt Tuğrul, Çimentaş Yönetim Kurulu Başkanı Walter Montevecchi, Çimentaş Grubu Genel Koordinatörü Mustafa Güçlü, Egepen Genel Müdürü Ergün Çiçekçi ile Aileler ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Nesim Tanğlay da katıldı.


İzmir imecesi
2005 yılında da buna benzer olan Hasta Çocuk Evi’ni Bornova’da hizmete açtıklarını dile getiren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Hem Bornova’da hem de Balçova’da böyle projelerin yapılmasında en büyük pay, sevgili eşim Dr. Türkegül Kocaoğlu’na aittir” diye konuştu. Başkan Kocaoğlu, “imece usulü” ile hayata geçirilen projeye katkı sağlayan destekçi kuruluşlara da ayrıca teşekkür etti. 

Radyoterapi hastalarına büyük destek
Sağlıklı Yaşam Sosyal Rehabilitasyon Destek Merkezi’nin özellikle radyoterapi sürecinde maddi kısıtlılıklar yüzünden her gün İzmir’e gelip gidemeyen ya da hastane bahçelerinde yatmak zorunda kalan hastalar için faaliyet göstereceğini belirten SAĞKAL Yönetim Kurulu Başkanı Opr. Dr. Cüneyt Tuğrul, “Biz bu merkezi kurarken, Türkegül Kocaoğlu’nun desteğini aldık ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’da bize bu binayı tahsis etti. Umarım şehrimizdeki bu merkez birçok kişiye aydınlık, huzurlu ve mutlu günler getirir” dedi.


En büyük dilek
Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya ise her proje kendi içerisinde doğru olduğunu ancak bu projenin çok önemli bir açığı kapattığını dile getirerek, “Bu projede bizim de bir katkımız olsun istedik. Çorbada bir tuzumuz olsun diye burada kalacak her konuk için öğle ve akşam yemeklerini biz üreteceğiz. Umarım burada ağırladığımız hastalar, sağlıklarına kavuşmuş olarak evlerine döner. Biz burada konaklayacak her kişiyi ailemizden bir parça olarak göreceğiz ve tüm sorunlarını çözmek için destek vereceğiz” dedi.
Törende Sağlıkta Kalite Derneği (SAĞKAL) Yönetim Kurulu Başkanı Opr. Dr. Cüneyt Tuğrul tarafından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile destekçi kuruluş temsilcileri Çimentaş Grubu Genel Koordinatörü Mustafa Güçlü, Egepen Genel Müdürü Ergün Çiçekçi ve Eldor Operasyon Direktörü Andrea De Lellis’a birer şükran plaketi sunuldu.


Önce moral
Aynı anda 16 hastanın birden ağırlanabileceği Balçova Sağlıklı Yaşam Sosyal Rehabilitasyon Destek Merkezi’nin amacı sadece ücretsiz misafirhane hizmeti vermek değil, onların hayatlarına yeni bir bakış açısı da kazandırmak. Konaklamaya gelen hastalara, bu hastalıkla mücadele etmiş ve bu savaştan zaferle çıkmış, profosyonel eğitim almış uzman gönüllüler tarafından psiko destek ve bilgilendirme eğitimleri verilecek. Ayrıca hobi çalışmalarının yanı sıra, iş ve meslek geliştirme eğitimleriyle kişilere moral kazandırılacak.


BYM

 

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2016, 12:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568