Bornova Belediyesi amatör filmcileri yetiştiriyor

Bornova Belediyesi bünyesinde 6 yıldır eğitim veren Dijital Film Atölyesi, Atölyesi bu güne kadar yaklaşık 370 katılımcı ile belgesel, deneysel, video remix, kamu spotu türlerinde 120 kısa filme imza attı.

Uzman eğitim kadrosu ve profesyonel ekipmanlar ile katılımcılara hem teorik hem pratik film yapım deneyimi kazandıran atölye, 2017 yılı eğitimleri için kayıtlar Eylül ayı içinde başlayacak.

Bornova Belediyesi’nce 2011 yılından bu yana çalışmalarını sürdüren Dijital Film Atölyesi bu güne kadar yaklaşık 370 katılımcı ile belgesel, deneysel, video remix, kamu spotu türlerinde 120 kısa filme imza attı.

Uzman eğitmenler ve profesyonel ekipmanlarla katılımcılara dijital film yapma deneyimi kazandıran kursa katılmak isteyenler için kayıtlar Eylül ve Ekim aylarında yapılacak. 2017 yılı eğitimlerine ise Kasım ayında başlanacak. 

Dijital Film Atölyesi’nde kurslar iki dönem halinde gerçekleşiyor. Teorik ve pratik olarak dijital film yapımı öğrenen kursiyerler, ekip çalışması gerektiren film yapımı sürecinin proje geliştirme, görüntü, ses, kurgu alanlarında görev alma fırsatı buluyor. Ön prodüksiyon, prodüksiyon ve post prodüksiyon aşamalarında deneyim kazanarak kendi kısa film projelerini hayata geçiriyorlar. Bu filmler aynı zamanda festivallere katılarak video paylaşım platformlarında yer alıyor. Kursiyerlerin film yapımı ile ilgili deneyimler elde ettiği atölye çalışmalarında çekimleri tamamlan filmler, kurs sonunda düzenlenen bir organizasyonla sinemaseverler ile buluşuyor. 

Film çözümleme etkinlikleri yapılıyor 
Atölye çalışmaları kapsamında düzenlenen Film Çözümleme Etkinlikleri’ne İzmir’deki üniversitelerin Sinema Bölümlerinden akademisyenler konuk konuşmacı olarak katılıyorlar. 2,5 senesini dolduran Film Çözümleme Etkinliği’nde bu güne dek 10 akademisyen sunum yaptı ve toplamda 2000 civarında kişi bu etkinliğe ücretsiz olarak katılım sağladı. Video kaydı da alınan bu film çözümlemelerine atölyenin youtube kanalından da ulaşılabiliyor. 
Yaz dönemi için çocuklara atölye 

Ayrıca çocuklara yönelik çalışmalara önem veren Bornova Belediyesi Temmuz ve Ağustos ayları için de sinemasever çocuklar için de Kısa Film Atölyesi düzenliyor. Her pazartesi saat 11:00 – 13:00 arası 9 yaş ve üzeri 20 çocuk ile yapılan atölye çalışmaları 21 Ağustos tarihinde son bulacak. 

Sinema tutkunları, Dijital Film Atölyesi çalışmalarını sosyal medya üzerinden www.facebook.com/dijitalfilmatolyesi/ adresinden takip edebilirler.e-posta  ile ulaşmak isteyenler için ise mail adresi, dijitalfilmatolyesi@gmail.com.  Youtube kanalı ise Dijital Film Atolyesi olarak geçiyor. 

BYM

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2017, 17:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568