Bornova "Savaş Baba" Oyunun galasını yaptı

Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun(BBŞT) yeni oyunu “Savaş Baba”nın galası usta oyuncu Nedret Güvenç’in de katılımıyla kendisinin adını taşıyan sahnede gerçekleşti.

 Bornova "Savaş Baba" Oyunun galasını yaptı

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’nın ev sahipliği yaptığı galada oyuncular usta tiyatrocu Nedret Güvenç’in seyriyle oynamaktan büyük kıvanç duyduklarını paylaştı. “Savaş Baba” Aralık ayından itibaren her Cuma ve Cumartesi günü Uğur Mumcu Kültür Merkezi Sevda Şener Sahnesi'nde saat 20.00'de seyircisiyle buluşacak.  Kasım Ayı boyunca Cuma ve Cumartesi günleri saat 20.00’de; “Bir Anarşistin kaza kurşunu sonucu ölümü” oyunu da yine Uğur Mumcu Kültür Merkezi Sevda Şener Sahnesi’nde tiyatroseverlerle buluşacak.

2016-2017 sezonuna “Jeanne d’Arc’ın Öteki Ölümü” oyunuyla perdelerini açan Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu, sezonun ikinci oyunu ‘Savaş Baba’nın galasını gerçekleştirdi. Tiyatroya 68 yılını vermiş usta oyuncu Nedret Güvenç’in de konuk olduğu gala da ev sahipliğini Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila yaptı. Gala’ya ayrıca Eski Kültür Bakanı Suat Çağlayan ve İzmir’de tiyatro yapan pek çok sanatçı da katıldı.


Usta oyuncu Nedret Güvenç, Bornova Belediyesi’ne tiyatroya verdiği önemden dolayı teşekkür etti. BBŞT’nin güzel bir oyun ve seyirci birlikteliği yaşattığını vurgulayan Güvenç, “Bu akşam harika bir oyun seyrettim. Daha ilk repliklerde sizinle beraber oynamaya başladım. Sonra bütün salon hep birlikte oynadık. Tiyatronun amacı da, vazgeçilmezliği de budur.Çok başarılıydınız, hepiniz çok iyiydiniz” dedi.

Bornova’da tiyatro zamanı
“Savaş Baba” Aralık ayından itibaren her Cuma ve Cumartesi günü Uğur Mumcu Kültür Merkezi Sevda Şener Sahnesi'nde saat 20.00'de seyircisiyle buluşacak.  Kasım Ayı boyunca Cuma ve Cumartesi günleri saat 20.00’de; “Bir Anarşistin kaza kurşunu sonucu ölümü” oyunu da yine Uğur Mumcu Kültür Merkezi Sevda Şener Sahnesi’nde tiyatro severlerle buluşacak.

Bornova’nın 8500 yıllık tarihi ile yerleşim yaşam ve kültür konusunda her zaman örnek olduğunu hatırlatan Başkan Olgun Atila, “Bugün de bu öncü konumumuz devam ediyor. BBŞT, her yıl farklı oyunları Bornova Merkez, Çamdibi ve Altındağ’daki sahnelerimizde tiyatroseverlerle buluşturuyor.  

Ayrıca BBŞT bünyesinde düzenlenen kurslarla her yıl yüzlerce çocuk ve gencimize tiyatroyu eğitimi veriyoruz. Kültür alt yapısına olan desteğimiz artarak devam edecek” dedi.


 

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2016, 19:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568