Bornova’da tasarruf eğitimi

Bornova Belediyesi ve Sabancı Gönüllüleri Vakfı işbirliği ile başlatılan Finansal Okuryazarlık seminerleri devam ediyor.

Bornova’da tasarruf eğitimi

İlki Yakaköy Kalkınma Derneği’nde kadınlara yönelik olarak yapılan seminerin ikincisi belediye çalışanlarına verildi.

Tasarruf bilincini artırmak ve tasarrufa teşvik etmek amacıyla düzenlenen seminere Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila da katıldı. 

Bornova Belediyesi, Sabancı Gönüllüleri Vakfı işbirliği ile düzenlediği Finansal Okuryazarlık Semineri ile ilçede yaşayanları tasarruf konusunda bilinçlendiriyor.

İlki Yakaköy Kalkınma Derneği’nde kadınlara yönelik olarak düzenlenen seminerin ikincisi belediye çalışanlarına verildi. Temizlik Şantiyesinde düzenlenen seminere Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila da katıldı. 

Yakaköy Mahallesi’nde yaşayan kadınlara yönelik olarak yapılan seminerde, kadınların toplumsal hayatta finansal özgüvenlerini geliştirmeleri, gelir arttırma ve para yönetimi ile ilgili doğru kararlar alabilmeleri için yapmaları gerekenler hakkında bilgiler veridi. Çalışanlara yönelik olarak yapılan toplantıda ise aile içi tasarrufun önemi ve tasarruf için yapılması gerekenler anlatıldı. Sabancı Gönüllüleri Vakfı’ndan gelen uzmanlar tarafından  verilen eğitim semineri ilçe genelinde farklı yerlerde de devam edecek. 


Bornova Belediyesi olarak çalışanlara iş güvenliği, iş sağlığı ve kişisel gelişim gibi bir çok alanda eğitim verdiklerini ifade eden Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Son olarak da bu eğitimle tasarrufun önemi konusunda bilgilendirmek istedik. Bu eğitimde edindiklerimizi yaşam biçimi haline getirmeliyiz.  Belli kaynaklarımızı birikime ayrımalıyız. Bunu içinde ailemizle birlikte oturup bütçelerimizi ayarlamalıyız. Ancak tasarruf ederek daha iyi bir geleceğe sahip olabiliriz” dedi. 
Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2016, 09:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568