Bu sergiyi birlikte kuralım!

BYM - İZMİR - APİKAM, Kent ve Spor sergisi için İzmirlilerden katkı bekliyor

Bu sergiyi birlikte kuralım!

İzmir tarihinin ve kültürünün çeşitli dönemlerini kentliyle buluşturan İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmet Piriştina Ahmet Piriştina Kent arşivi ve Müzesi (APİKAM), “Kent ve Spor” adıyla yeni bir sergi hazırlığına başladı.

2018 yılı içerisinde açılması planlanan sergi için İzmirlilerden de katılım bekleyen Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, “Sergide geçmişten günümüze İzmir spor tarihini İzmirliler ile buluşturmak istiyoruz. Yaşadığımız güzel kenti anlatabilmek için vatandaşlarımızın da katkısı bizi mutlu edecektir. İzmirlileri, ellerinde bulunan kentin spor tarihiyle ilgili belgeler, fotoğraflar ve objeleri bizlerle paylaşmaya ve bu sergiyi birlikte kurmaya çağırıyoruz” diye konuştu.

Yetkililer, sergiye objeler için müzeye son teslim tarihinin 22 Kasım 2017 olacağını söyledi.

Bağış yapmak isteyenler Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzeler Şube Müdürlüğü’nün Şair Eşref Bulvarı NO: 1/A Çankaya adresine (eski İtfaiye Binası) başvurabilir. Sergilenmek üzere yapılan bağışlar, bağışçıların ismi ile sergilenecek. Sergiye destek vermek isteyenler aşağıdaki iletişim bilgilerinden de APİKAM’a ulaşabilir. 

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2017, 11:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568