Doğal Yaşam’ın “altın kızları”

İzmir Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı’ndaki Zürafa sayısı, Çek Cumhuriyeti’nden gelen 3 yeni zürafa ile 4’e yükseldi.

Doğal Yaşam’ın “altın kızları”

Kısa sürede ilgi odağı olan 4 dişi, parkın “altın kızları” olarak tanınmaya başladı. 

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Sasalı’da kente kazandırdığı Doğal Yaşam Parkı ailesine yeni katılan 3 zürafa, rehabilite sürelerinin ardından Afrika Savanı’na çıkarılarak yeniden doğayla buluşturuldu. Parkın tek zürafası Zarife’ye arkadaş olması için Çek Cumhuriyeti’nden getirilen yeni hayvanlar, özellikle minik ziyaretçilerin gözdesi oldu. 


Zürafalar  Afrika Savanı’nı zebra, antilop, su aygırı ve devekuşlarıyla  birlikte paylaşıyor. Ortaya çıkan görüntü ise belgeselleri aratmıyor. 4 dişiden oluşan zürafa ailesi, Park çalışanları tarafından “altın kızlar” olarak tanımlanıyor. 


Yeni arkadaşlarıyla çok mutlu

Daha önce 2 zürafaya ev sahipliği yapan Doğal Yaşam Parkı’daki zürafa sayısı, 2 yıl önce yaşlılığa bağlı böbrek yetmezliği nedeniyle yaşamını yitiren Efe’nin ardından 1’e düşmüştü. 2 yıl boyunca parkta tek başına kalan Zarife’nin yalnızlığı, yeni gelen 3 zürafayla mutluluğa dönüştü. Park yetkilileri, 1.5, 3 ve 4 yaşlarındaki yeni üyelerin 8 yaşındaki Zarife ile çok iyi anlaştığını belirtti.  www.yakamozyakut.com.tr İzmir / Basın Yayın

 

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2016, 11:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568