Eş Başkanlar Türk ve Mutlu, Kocaeli’ne atanan Valiyi ağırladı

Vali Güzeloğlu’ndan Akdeniz Belediyesi’ne veda ziyareti

Eş Başkanlar Türk ve Mutlu, Kocaeli’ne atanan Valiyi ağırladı

İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı Valiler Kararnamesi ile Kocaeli’ne atanan Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Akdeniz Belediyesi Eş Başkanları M. Fazıl Türk ve Yüksel Mutlu’ya bir veda ziyaret gerçekleştirdi. 

Mersin’de 4 buçuk yıldır valilik görevinde bulunan Hasan Basri Güzeloğlu, İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı kararname ile Kocaeli’ne atanması üzerine, kentteki veda ziyaretleri kapsamında Akdeniz Belediyesi’ni ziyaret etti. Vali Güzeloğlu’nu belediye binası girişinde Akdeniz Belediyesi Eş Başkanları Yüksel Mutlu ve Fazıl Türk karşıladı.

Akdeniz İlçe Kaymakamı Raif Özener de Güzeloğlu’nun veda ziyaretine katıldı. Başkanlık makamında gerçekleşen sohbette Vali Güzeloğlu, 4 buçuk yıllık Mersin Valiliği görevinden sonra önümüzdeki Cumartesi günü görevden ayrılacağını belirtti. 
‘Mersin’in barış ve kardeşlik kenti kimliğini korumaya çalıştım’

Görev süresi içinde Akdeniz Belediyesi ile hizmetlerin yanı sıra kent kimliği ve kent geleceği konusunda birçok projeyi paylaştıklarını, birçok çalışmayı birlikte yaptıklarını anlattı. Mersin’in ekonomik, sosyal ama en önemlisi de kültürel yönden zengin bir kimliği ve buna bağlı değerlerinin, Türkiye adına bir güzellik ve zenginlik olduğunu vurgulayan Güzeloğlu, “Mersin gibi Türkiye’nin her rengini, kesimini temsil eden bir büyükşehir’de bu görevini yapmanın mutluluğu ile görevden ayrılıyorum.

Mersin’in, Türkiye’yi temsil eden, Türkiye’nin barışına, kalkınmasına ve gelişmesine çok büyük katkı ve zenginlikler üreten bir büyükşehir olduğu gerçeğiyle, Mersin’deki görev sürem içerisinde, her kesimi, her insanımızı kucaklamaya,  Mersin’in bir barış, kardeşlik ve hoşgörü kenti olduğunu vurgulamaya ve bunun bozulmamasına en öncelikli ödev ve görev olarak baktım. Akdeniz Belediyesi yönetimine, belediyenin çalışanlarına ve Akdeniz’de yaşayan çok değerli insanlarımıza arzı veda ediyorum” dedi.

‘Mersin’in sahip olduğu zenginlik ve barış tüm ülkeye örnektir’

Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı Fazıl Türk de ziyaretleri nedeniyle Vali Güzeloğlu’na teşekkür etti. Eş Başkan Türk,  Mersin’in zengin dokusu, farklı inançları ve renklerinin kaynaştırılmasının yanı sıra, ‘Tarihe Gülümseyen Mersin Projesi’ gibi kenti ve Mersin halkını ilgilendiren önemli projelerde de Vali Güzeloğlu’nun emek ve katkıları olduğunu anlattı. Eş Başkan Türk, “Mersin gerçekten de Türkiye’nin küçük bir maketi gibidir. Ve buradaki başarının Türkiye’nin geneline örnek olacağına inanıyorum. Bu anlamda, katkılarından dolayı Sayın Valimize teşekkür ediyorum. Yeni görev yerinde de başarılı olacağına inanıyoruz. Akdeniz Belediyesi yönetimi, çalışanları ve Akdeniz’in yaşayanları olarak kendisine minnettarız” diye konuştu. 

Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı Yüksel Mutlu da Vali Güzeloğlu’na bir demet çiçek hediye etti. Güzeloğlu’na Mersin’de olduğu gibi, yeni görev yerinde de başarılar dileyen Eş Başkan Mutlu, “Az önce dile getirdiğiniz duygu ve düşüncelerinizi yeni görev yerinizde de sürdüreceğinize ve pratikte de orada yaşayan halka cevap olacağınıza inanıyoruz. Halkçı bir insan olduğunuzu biliyor, orada da bu duygu ve düşüncelerinizin devam etmesini diliyoruz” dedi.

Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı Fazıl Türk de Vali Güzeloğlu’na, üzerinde el işlemeli nahıl sahneli minyatür bulunan bir porselen tabak hediye etti. Basına kapalı olarak bir süre daha devam eden sohbetin ardından Vali Hasan Basri Güzeloğlu belediye binasından ayrıldı. 

www.yakamozyakut.com.tr Mersin / M.Çeto Tekkanat / Ceran ARİGüncelleme Tarihi: 25 Eylül 2014, 20:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568