Geleceğin sinemacıları Bornova’da yetişiyor

Bornova Belediyesi’nin büyük ilgi gören Dijital Film Atölyesi’nda eğitimler başlıyor.

Geleceğin sinemacıları Bornova’da yetişiyor

Bornova Belediyesi Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi'nde verilen kursa katılmak isteyenler için son başvuru tarihi 7 Ekim. Kurslarda bu sezon 30 kişi eğitim alacak.

Ayrıca kursiyerlere kendi çektikleri filmleri seyirciyle buluşturma imkanı da sağlanacak. 

Bornova Belediyesi’nce sinema tutkunları için hayata geçirilen Dijital Film Atölyesi yeni dönem eğitimleri için hazırlıklarını tamamladı.

alışmalarına başladığı günden bu yana yaklaşık 260 katılımcı ile 65  kısa film çalışmasına imza atan Dijital Film Atölyesi, 30 kursiyere eğitim verecek. Profesyonel ekipmanlar ve uzman eğitim kadrosu ile katılımcılara hem teorik hem pratik dijital film yapım eğitimi verilen atölyeye katılmak için son başvuru tarihi 7 Ekim. Dijital Film Atölyesi’nde eğitim almak isteyenler www.bornova.bel.tr adresinden başvuruda bulunup, 0 232 999 29 29 numaralı telefondan bilgi alabilecek.


Kursiyer filmleri göstericek
Mayıs ayının son haftasına kadar devam edecek olan kursun ilk döneminde teorik ve pratik olarak dijital film yapımı öğretilecek. Mart 2017’de başlayacak ikinci dönemde ise katılımcılar, kendi film projelerini geliştirip, ekip kuracak ve filmlerini çekip kurgusunu yapacaklar. Çekilen kısa filmler ise kurs sonunda izleyicilerle buluşacak. 


Film çözümleme etkinliği

Dijital Film Atölyesi tarafından akademisyenlerin konuk konuşmacı olarak katıldığı ve halka açık olarak düzenlenen film çözümleme etkinlikleri de devam edecek. Bu sene gerçekleşecek olan 4 film çözümleme etkinliğinin ilki 11 Aralık 2016 tarihinde yapılacak.


Digital Film Atölyesi’nde geleceğin sinemacılarının yetişmesine olanak sağladıklarını söyleyen Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Burada aldıkları eğitimle üniversitelerin ilgili bölümlerine burslu olarak giren arkadaşlarımız olduğu gibi prodüksiyon şirketi kurarak profesyonel anlamda bu işi yapmaya başlayanlar da oluyor. Bu bizim için gurur verici” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2016, 09:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568