İzmir'de "Rengarenk Yaşam"

Çocukların gözünden Doğal Yaşam Parkı resimleri

İzmir'de "Rengarenk Yaşam"

İzmir ’nin bu yıl 4. kez düzenlediği “Renklerle Doğal Yaşam Parkı” konulu resim yarışması sonuçlandı. İki kategori halinde düzenlenen yarışmaya bin 106 öğrenci katıldı.

Dereceye giren ilk üç eser sahibine, hem tablet hem de dizüstü bilgisayar olabilen “ikisi bir arada” notebook hediye edilecek.

Ödüller önümüzdeki günlerde Doğal Yaşam Parkı’nda düzenlenecek şenlikte verilecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, çocukların büyük ilgi gösterdiği “Renklerle Doğal Yaşam Parkı” konulu resim yarışmasının bu yıl dördüncüsünü düzenlendi.

Çocukların, Doğal Yaşam Parkı’nda barınan 130’dan fazla türde hayvanı tanımalarını, onlara karşı hislerini, düşlerini paylaşmasına katkıda bulunmayı ve yaratıcılıklarını ortaya koymalarını amaçlayan yarışmaya bu yıl da yoğun bir katılım oldu. Bu yıl 1.,2.,3.,4. sınıf öğrencileri ile  5,6,7 ve 8. sınıf öğrencilerini kapsayacak şekilde iki ayrı kategori halinde düzenlenen yarışmaya, ilkokul kategorisinde 868, ortaokul kategorisinde 238 olmak üzere toplam bin 106 öğrenci katıldı. 


Doğal Yaşam’ın renkleri hayallerine yansıdı

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hacı Yakup Öztuna, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Turan Enginoğlu ve heykeltıraş Tonguç Sercan’dan oluşan Seçici Kurul’un yaptığı zorlu elemenin ardından iki kategoride dereceye giren ilk 3 eser ile sergilemeye değer bulunan 50 eser belirlendi. 


İlkokul kategorisinde Menemen Seyrek İlköğretim Okulu’ndan Buse Nur Toy, MEV Koleji’nden Önder Kaydırak, Yahya Kemal Beyatlı İlköğretim Okulu’ndan Nilay Özkarakulak ilk 3 sırayı paylaştı. Ortaokul kategorisinde ise Ege İhracatçılar Birliği Ortaokulu’ndan Adil Selim Kapucu ve Şerif Remzi Ortaokulu’ndan Furkan Yılmaz ile İrfan Erdem Ortaokulu’ndan İklima Ağcadağ ilk 3 sırada yer aldı. Her iki kategoride dereceye giren ilk 3 eser sahibi, hem tablet hem de dizüstü bilgisayar olabilen ikisi bir arada notebookla ödüllendirilecek.


 

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2016, 08:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568