İzmir'de seferberlik ilan edildi!

Buca Doğuş Caddesi'nde “LYS mesaisi”

İzmir'de seferberlik ilan edildi!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Buca’ya ulaşımı rahatlatmak için Doğuş Caddesi’nde sürdürdüğü yol genişletme çalışmalarının ilk etabını hafta sonu yapılacak Lisans Yerleştirme Sınavı'na (LYS) yetiştirebilmek için geceli-gündüzlü çalıştı. Çevre Yolu Buca girişinde 4 şerit olan yolu 6 şeride çıkaran Büyükşehir, genişletilmiş bölümün sınav gününe (17 Haziran 2016) yetiştirilerek trafiğe açılacağını duyurdu.

Buca'da ulaşımın kara noktalarından biri daha çözüme kavuşuyor. Çevre yolu ve Kaynaklar üzerinden Buca'ya girişte yolun daralması nedeniyle yaşanan trafik sıkışıklığı, Doğuş Caddesi'nin genişletilmesiyle çözülüyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi, çevre yolu girişinden Dokuz Eylül Üniversitesi Tınaztepe Kampüsü ana giriş kapısına kadar uzanan güzergahı 1300 metre uzunluğunda ve 35 metre genişliğinde modern bir bulvara dönüştürüyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi, hafta sonu yapılacak LYS nedeniyle hızlı bir tempoda çalışarak yolun ilk etabını açılışa hazır hale getirdi. Önemli sınav merkezlerinden biri olan Tınaztepe Kampüsü'ne adayların ulaşımını kolaylaştıracak yeni yol yarından itibaren (17 Haziran 2016) taşıt trafiğine açılacak. 


3.5 milyon TL'ye mal oldu
Çevre Yolu’nun Buca’ya çıkışı ve aynı zamanda Kaynaklar’ın ilçe ile bağlantısını sağlayan Doğuş Caddesi’nde trafiği rahatlatacak çalışma kapsamında, mevcutta 2 gidiş - 2 geliş olmak üzere toplamda 4 şerit olan yol, 6 şeride çıkarıldı. Özellikle sıkışıklığa neden olan Buca Koop yönündeki kavşak noktalarında ise şerit sayısı 8'e kadar çıkacak. 1.300 metre uzunluğunda, 35 metre genişliğinde modern bir caddeye dönüşecek yolun tamamen trafiğe açılmasıyla özellikle mesai başlangıç ve çıkış saatleri ile hafta sonu yaşanan trafik sıkışıklığı ciddi biçimde azalacak. 3.5 milyon TL’ye mal olan çalışma sayesinde, hem Bucalılar, hem de 9 Eylül Üniversitesi Tınaztepe Kampüsü’nde öğrenim gören öğrenciler, daha rahat ve konforlu ulaşım imkanına kavuşacak. Buca'dan çevreyoluna çıkış yönündeki trafiği düzenleyecek 2. etap çalışmalar ise yaz sonunda tamamlanacak. 

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2016, 07:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568