İzmir’in “engelsiz izcileri” yine iş başında

İzmir Büyükşehir Belediyesi “Engelsiz İzci” grubu, bu kez 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle vapurlara binip broşür dağıttılar..

İzmir’in “engelsiz izcileri” yine iş başında
Pek çok farklı etkinlikle engelliler konusunda farkındalık yaratmaya çalışan İzmir Büyükşehir Belediyesi  “Engelsiz İzci” grubu, bu kez 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle vapurlara binip broşür dağıttı; “Engelleri birlikte aşalım” çağrısı yaptı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nde izcilik eğitimi alan engelli öğrencilerin oluşturduğu “Engelsiz İzciler” grubu, yıl içinde düzenledikleri birbirinden farklı etkinliklerle farkındalık yaratıyor.

İzmirlilerin yakından tanıyıp sevdiği “Engelsiz İzciler” bu kez 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü için özel bir etkinlik programı hazırladı.


120 engelli izci, Konak, Alsancak ve Karşıyaka iskeleleri ile şehir hatları vapurları içinde düzenledikleri gösterilerle engellik konusunda farkındalık yarattı. İlk olarak Konak İskelesi önünde izci selamıyla yolcuları karşılayan engelli öğrenciler, “Engelleri aşalım”, “Engelleri kaldıralım” ve “İzciyiz çalışkanız” sloganları attı.


Daha sonra vapura binen Engelsiz İzciler, burada da yolculara kitap ve broşür dağıtarak engelliliğin zorluklarına dikkat çekti. www.yakamozyakut.com.tr İzmir Büyükşehir Belediyesi / Basın Yayın Müdürlüğü
Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2015, 09:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568