İzmirli kadınların sesi Bornova’da yankılandı

İzmirli kadınlar, “25 Kasım Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Günü” öncesinde Bornova Belediyesi’nin organizasyonu’nda Büyük Park’ta buluştu.

İzmirli kadınların sesi Bornova’da yankılandı

Kentin dört bir yanından gelen bin kadın, elele verirek parkın meydanındaki havuzun etrafında kadını sembolize eden “Femine İşareti” oluşturdu.

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila da bu anlamlı etkinlikte kadınların yanında yer aldı. Atila, “Biz bu kenti sizlerle birlikte yönetiyoruz.

Kadınlar isterse her şey olur. Hep birlikte elele vererek ülkemizi aydınlık günlere taşıyabiliriz” dedi.İzmirli kadınlar, “25 Kasım Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Günü” ve tartışmalara neden olan “Cinsel İstismar Yasa Tasarısı” ile ilgili seslerini Bornova’dan duyurdu.

İzmir’deki pek çok kadın derneği ve siyasi partilerin kadın kolları üyeleri Bornova Belediyesi’nin organizasyonu’nda Büyük Park’ta biraraya geldi.


1000 kadın elele verdi

“Şiddetin delili, bahanesi olmaz”, “Kadın yaşam özgürlük”, “Emeğimiz, bedenimiz, kimliğimiz bizimdir”, “Eşitiz biz varız” yazılı mor renkli tişörtler giyen bin dolayındaki kadın parkın meydanındaki havuzun etrafında kadını sembolize eden “femine” işaretini oluşturdu. Pankartlarla alana gelen kadınlar, attıkları sloganlarla da pek çok alanda kendilerine uygulanan şiddete ve ayrımcılığa tepki gösterdi. Kadınlar alanda oluşturulan Özgürlük Duvarı’nda düşüncülerini paylaştı. Bornova Kadın Girişi ve İşletme Kooperatifi üyeleri de etkinlikte el emeği ürünlerini sergiledikleri stantlarla yer aldı.


Birlikte aydınlık günlereBornova Belediye Başkanı Olgun Atila da alanda kadınların yanında yer aldı. Bornova Belediyesi’nin kadınlara yönelik olarak hayata geçirdiği projeleri de anlatan Başkan Atila, “Göreve gelir gelmez ilk olarak Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğümüzü kurduk. Hemen ardından da Kadın Girişim ve İşletme Kooperatifi’nin kurulmasına öncülük ettik.

Belediyemizde görev yapan müdürlerin yüzde 60’ı kadın. Biz bu kenti sizlerle birlikte yönetiyoruz. Kadınlar isterse her şey olur. Hep birlikte elele vererek ülkemizi aydınlık günlere taşıyabiliriz” dedi.


 

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2016, 10:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568