İzmirliler Başkan A.Kocaoğlu için selfi yarışındalar

“İzmirli hemşerilerimize sesleniyorum: Bu sene bambaşka bir fuar var. Herkes bir defa İzmir Enternasyonal Fuarı’na gelsin. Çoluğuyla, çocuğuyla, eşiyle, dostuyla gelsin.

İzmirliler Başkan A.Kocaoğlu için selfi yarışındalar

Fuar’da herkese göre eğlence, herkese göre lezzet ve herkesin göreceği, tanıyacağı şeyler var. Fuara gelmek demek, kentin kalkınmasına katkıda bulunması, kendi lokmasını büyütmesi demek. Biz bu fuarı bunun için yapıyoruz. Sanırım hemşehrilerim bunu çok iyi anlamıştır.”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmirlilere “Bu fuarı kaçırmayın” çağrısı yaptı. Ben TV’de yayınlanan programda Gazeteci Erol Yaraş’ın sorularını yanıtlayan Başkan Kocaoğlu, “Bu sene 10 gün içerisinde 600 sanatçı ağırlıyoruz. Ve her akşam açık havada, ismet İnönü’de, İzmir Sanat’ta, Mogamba’da, çim alanda, her tarafta konserler var, sokak gösterileri var, motosiklet şovları var;  her köşesinde sanat var, aktivite var” diye konuştu. Programda İzmirlilere çağrıda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı, “Ben buradan İzmirli hemşerilerimize şunu söylemek istiyorum: Bu sene bambaşka bir fuar var. Herkes bir defa İzmir Enternasyonal Fuarı’na gelsin. Çoluğuyla, çocuğuyla, eşiyle, dostuyla gelsin. Herkese göre eğlence de var, herkese göre lezzet de var, herkesin göreceği ve tanıyacağı şeyler de var. Herkesin bir defa fuara gelmesi demek, kentin kalkınmasına katkıda bulunması demek, kendi lokmasını büyütmesi demek. Biz bu fuarı bunun için yapıyoruz. Sanırım hemşehrilerim bunu çok iyi anlamıştır” dedi.


Eğlence, kültür ve sanat daha da güçlenecek
Folkart’ın etkinlik, Vestel’in de inovasyon sponsoru olmasının 85. İzmir Enternasyonal Fuarı’na önemli bir hareketlilik getirdiğini söyleyen Başkan Kocaoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Fuar bu yıl yeniden hayat buldu diyebiliyoruz. Seneye başka sponsorlar da gelsin, tüm dünyaya örnek bir fuar sergileyelim. Biz Belediye olarak elimizi değil, gövdemizi taşın altına koyuyoruz. Sponsorlarımız da koydu. Onlara teşekkür ediyorum. Bu sponsor sayısı 10 tane, 20 tane olsa kenti uçururuz. Ben niye fuara para harcıyorum, zarar ediyorum? Kent kazansın, kent kalkınsın diye! Bugün hizmet sektörünün kalkınması için fuarlardan başka hangi etkinlikler yapılıyor? Biz bu kenti hizmet sektöründe, turizm sektöründe fuarcılığa verdiğimiz destekle kalkındırdık. Bu yılki başarımızdan sonra umuyorum seneye çok daha büyük bir katılım olacak. İEF’nin eğlence, kültür, sanat ayağını güçlendirmeye devam edeceğiz.” 


Bir Fuar klasiği: Başkan’la selfie
Fuar ziyaretçilerinin seyyar satıcılar gibi rahatsız edici bir durumla karşılaşmadığını da sözlerine ekleyen Başkan Aziz Kocaoğlu, İEF’ye gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti şu cümlelerle anlattı: “Mesela tramvayı ve elektrikli otobüsü hollerin önünde sergiliyoruz. Çok büyük ilgi görüyorlar. Ben tramvaya arka kapıdan girdim; ön kapıya gelinceye kadar yaklaşık on dakika geçti. Hem sohbet ettik hem de selfie çektirdik insanlarla… 


İğneyi kendime batıracak olursam, geçen seneye kadar Büyükşehir standı klasikti. Ama bu sene ziyaret ettiğimde, çok daha kalabalıktı ve herkes farklı bir şeyle meşgul oluyordu. Bütün tanıtımı, bütün anlatımı inovasyonla birleştirdik. Simülasyonlar sayesinde insanlar körfezde geziyor, paraşütle atlıyor. İşin teknolojik boyutu devreye girdiği için merakla birlikte ilgi daha yoğun oluyor.”
Başkan Kocaoğlu, Basmane kapısından girişte yoğunluktan dolayı zaman zaman sıkışıklık olduğunu hatırlatarak Fuar ziyaretçilerine Lozan ve Montrö kapılarını kullanmaları tavsiyesinde de bulundu.


İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından düzenlenen 85. Enternasyonal Fuarı, bu yıl çok daha coşkulu, çok daha renkli geçiyor. Yoğun çalışma temposunun ardından her akşam soluğu Kültürpark’ta alan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da Fuar ziyaretçilerinin bu coşkusuna ortak oluyor; onlarla bol bol selfie çektiriyor.BYM

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2016, 22:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568