Kentin sokaklarına kadın eli değecek

Sokak temizliği için 4 kadın personel istihdam etti

Kentin sokaklarına kadın eli değecek
Akdeniz Belediyesi, cinsiyet eşitlikçi uygulamalarına bir yenisini daha ekledi. Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesine, cadde ve sokakların temizliğinde çalıştırılmak üzere 4 kadın personel istihdam edildi. 

Kadın erkek eşitliği, dezavantajlı gruplara yönelik pozitif ayrımcılık ilkelerini benimseyen bir yönetim anlayışı sergileyen Akdeniz Belediyesi, bu yönde bir projesini daha yaşama geçirdi. Akdeniz Belediyesi, cadde ve sokakların temizliği için 4 yeni kadın personel istihdam etti. Birlikte hareket edecek olan kadın temizlik personeli, Atatürk Caddesi ve Kuvayi Milliye Caddesi gibi kent merkezinin ana arterlerinin temizliğinden sorumlu olacak. 

Eş Başkanlardan ilk iş gününde destek

Akdeniz Belediyesi Eş Başkanları Yüksel Mutlu ve M. Fazıl Türk, ilk iş gününde kadın temizlik personeline destek ziyaretinde bulundular. Kadınlarla tek tek selamlaşan Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı Yüksel Mutlu, yeni işlerinde personele başarı dileklerinde bulundu. Kadın istihdamından yana olduklarını vurgulayan Eş Başkan Mutlu, “Kadınların hayatın her alanında her yerde olduğu gibi bu alanda da kendilerini ispat edeceğini düşünüyoruz. Onun için sadece erkeğe değil, aynı zamanda kadınlara da yer açmak adına başlangıç olarak böyle bir uygulamayı öngördük. Kadın arkadaşlarımızın da süpürge ve temizlik işinde çalışmasını istiyoruz. Nasıl ki kadınlar olarak her yerde her işi yapabiliyorsak, burada da bu işi yapabiliriz. Kadınlar olarak bunu göstermek istiyoruz. Ben biliyorum ki, yeni çalışma arkadaşlarımız bu işi en güzel yapacaklar ve herkese örnek olacaklardır. Bundan dolayı çalışma hayatlarında hem kolaylık diliyorum, hem de başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.
Kadınların temizlik konusunda erkeklerden daha titiz olduğuna işaret eden Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı M. Fazıl Türk, ticaret ve sosyal hayat gibi yaşamın tüm alanlarında kadının kendini ispat ettiğinin altını çizdi. Kadın personelin bu yeni işlerinde başarılı olacaklarına emin olduğunu da kaydeden Eş Başkan Türk, bu alandaki başarının diğer kadınların da önünü açacağını sözlerine ekledi. Kadın temizlik çalışanları daha sonra cadde temizliğine başlarken, yurttaşlardan da son derece olumlu tepkiler aldılar.
Altın hediyeli “Ayın Personeli” uygulaması sürüyor.

Akdeniz Belediyesi tarafından geçtiğimiz aylarda başlatılan “Ayın Personeli” uygulaması devam ediyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü çalışanları arasından her ay belirlenen ayın personeli, altın hediyelerini Eş Başkanların elinden alıyor. Akdeniz Belediyesi Eş Başkanları Yüksel Mutlu ve M. Fazıl Türk, bu ayın personeli olmaya hak kazanan Temizlik İşleri çalışanlarını makam odasında kabul ettiler. Törende Eş Başkanlar ve ayın personeli 3 çalışanın yanı sıra Akdeniz Belediyesi Eş Başkan Yardımcıları Ulfiye Özcan, Hâkim Baykara, Bedrettin Gündeş, DİSK-Genel İş Mersin Şube Başkanı Kemal Göksoy, Temizlik İşleri Müdürü Fadıl Çıtıl ve temizlik işleri yüklenici firma yetkilisi de hazır bulundu.
Ayın personeli seçilen Temizlik İşleri çalışanlarını kutlayan Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı Yüksel Mutlu, yaptıkları işin son derece güç ve yorucu olduğuna değindi. Temizlik çalışanlarının bu zorluklara rağmen düşük ücretlerle çalıştığını kaydeden Eş Başkan Mutlu, “Belediyemizin kısıtlı imkânlarına karşın, zamanla ücretlerde iyileştirmeye gitmeyi planlıyoruz.

Çalışanlarımızın daha iyi koşullara kavuşması için bu dönemde elimizden geleni yapacağız. Ben ayın personeli seçilen arkadaşlarımızı tebrik ediyorum, başarılarının devamını diliyorum” dedi. Daha sonra Eş Başkanlar Yüksel Mutlu ve M. Fazıl Türk ile Eş Başkan Yardımcısı Hâkim Baykara, ayın personeline hediye altınlarını takdim etti.www.yakamozyakut.com.tr Mersin / Mehmet (çeto) Tekkanat - Ceren ARİ

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2014, 12:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568