Köşe yazarımıza İzmir'den ödül!

Hasan Çakmak İzmir’de ödül aldı..

Köşe yazarımıza İzmir'den ödül!

Gazetemiz yakamoz yakut.com.tr  de köşe yazarımız ve Kıbrıs Temsilcimiz; Gazeteci-yazar Hasan Çakmak, yazmış olduğu kitapları ve dünyanın çeşitli yerlerinde sürdürdüğü kültür sanat çalışmaları nedeniyle ödüllendirilmeye devam ediyor.

Hasan Çakmak almış olduğu ödüllere bir yenisini de İzmir’de düzenlenen “Ege Ödülleri”nde ekledi.

İzmir Karşıyaka Belediyesi’nin organize ettiği ve Ziya Gökalp Sanat ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende başarılı sanatçı ve yazarlara ödülleri takdim edildi. 
“Ege Ödülleri”nin açıklanması  ile Gazeteci-yazar Hasan Çakmak, bir kez daha en başarılı yazar seçildi. Hasan Çakmak’a ödülünü İzmir Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Akpınar takdim etti.


Bu yıl 15.’si düzenlenen ödül töreninde yazar, yönetmen, sahne ve kostüm tasarımcısı, ışık düzencisi gibi farklı kategorilerde başarılı olanlar ödüllendirildi.
Sanat dünyasının önemli isimlerini buluşturan ödül törenine, Aşk Yeniden dizisinin Derin Şevket’i, TOBAV Vakfı Başkanı Tamer Levent, Kaçak Gelinler dizisi ile yıldızı parlayan başarılı oyuncu Deniz Baysal ile birlikte akademisyenler, tiyatrocular ve Türkiye’nin başarılı yazarlar katıldı.

Gazeteci-yazar Hasan Çakmak’ın ödül aldığı geceye KKTC İzmir Konsolusu İpal Emin ve İzmir’de aktif olarak faaliyet gösteren Kıbrıs Kültür Derneği Başkanı Sunay Uyar da katıldı.


İzmir Karşıyaka Beldiyesi’nin organize ettiği ödül törenine Türkiye Direkler Arası Seyircileri Jurisi destek verdi ve koordinator Ömer Şahinbaş da törende hazır bulundu.


İlginin oldukça yüksek olduğu organizasyonda, ödüllendirilen sanatçılar ödüllerini “Barış”a adadıklarını açıkladılar.

"EMEĞİMİN TAKDİR GÖRMESİ BENİ MUTLU EDİYOR"

Ödülünün takdim edilmesi sonrasında bir konuşma yapan Gazeteci-yazar Hasan Çakmak, “dünyanın neresinde olursanız olun kültür ve sanat ile uğraşmak zorlu bir yolculuktur, bu yüzden emeğimin takdik görmesi beni mutlu ediyor” dedi.

Almış olduğum ödül yeni üretimlerine önemli bir mativasyon olacak şeklinde konuşan Hasan Çakmak, kendisini bu ödüle layık gören juri üyelerini teşekkür etti.
Hasan Çakmak geçtiğimiz günlerde yazmış olduğu kitapları imzalamak için İskoçya’nın Başkenti  Edinburgh kentine gitmişti.
Köşe yazarımız ve Kıbrıs Temsilcimiz; Hasan Çakmak'a sonsuz başarı dileklerimizle...

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2015, 16:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Emin Arslan
Emin Arslan - 3 yıl Önce

Tebrik ediyor başarılarınızın devamını diliyorum.

SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568