Pedal tutkunları buraya!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 85. İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamında ilk kez kurduğu “Bisiklet ve Yaya Şehri”nde bisiklet tutkunlarına da kapılarını açtı.

Pedal tutkunları buraya!
HABERİN GALERİSİ
Fuar'da pedal tutkunları

Fuar'da pedal tutkunları

Küçükten büyüğe pek ziyaretçinin ilgisini çeken etkinlik alanında hem eğlence hem de aksiyon var.

26 Ağustos – 4 Eylül tarihleri arasında düzenlenen 85. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda, İEF bölümleri arasında en çok ilgi çeken noktalardan biri, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kurduğu “Bisiklet ve Yaya Şehri” oldu. Bisiklet hakkında eğitimden bakım ve tamir atölyelerine kadar akıllara gelen her sorunun cevabının verildiği, sadece “Bisim”lerin değil çeşitli eğitim ve şov bisikletlerinin de deneyimlenebildiği bu şehir,  akrobasi şovlarıyla ve ziyaretçilerin katıldığı yarışmalarla keyifli anlar yaşatıyor. Pedallayarak tuval boyama etkinliği, aile bisiklet gezintileri ve yarışları, duran ve denge bisiklet yarışları, bisiklet dilek ağacı, film gösterimleri, bisikletliler-yayaların-engellilerin kendilerini özgürce ifade edebilecekleri serbest kürsü ve daha birçok eğlenceli sürpriz köşeler, Bisiklet ve Yaya Şehri’nde ziyaretçileri bekliyor.

Büyükşehir, bisikletli ve yayalar için özel birim kurdu
İzmir Büyükşehir Belediyesi, bisiklet kenti olma yolunda attığı adımlara bir yenisini daha ekleyerek Türkiye’de bir ilke daha imza attı.


Ulaşım Daire Başkanlığı’na bağlı olarak kurulan “Bisikletli ve Yaya Erişim Şefliği”nin hazırladığı “sürdürülebilir ulaşım politikaları kapsamında motorlu araçların kullanımının azaltılması, yaya ve bisikletli ulaşım alt yapısının geliştirilmesine yönelik üretilen proje” Türkiye için örnek bir model oluşturuyor.  

BYM

 

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2016, 15:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner569

banner141

banner557

banner560

banner568