Son başvuru 15 Ağustos

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 17’incisini gerçekleştirilecek " Barış Selçuk Gazetecilik Yarışması "için başvurular devam ediyor.

Son başvuru 15 Ağustos

1994 yılında göreve giderken geçirdiği trafik kazası sonucu yaşama veda eden gazeteci Barış Selçuk’un anısını yaşatmak ve genç gazetecileri teşvik etmek amacıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen  Barış Selçuk Gazetecilik Ödülleri Yarışması’nın bu yıl 17.si yapılıyor.

Katılımcılar haber, fotoğraf ve görüntülerini, 15 Ağustos 2016 Pazartesi gününe kadar İzmir Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğü’ne ulaştırabilecek. 

4 dalda ödül 
Barış Selçuk Gazetecilik Ödülleri;   “Ulusal Haber”, “İzmir Kent Haberi”,  “Haber Fotoğrafı”  ve “İzmir Kent TV Haberi” olmak üzere dört ayrı dalda verilecek. Katılımcılar 5 Ağustos 2015 ile 4 Ağustos 2016 tarihleri arasında gazete-dergi ve internet medyasında yayımlanmış haber, haber fotoğrafı ve televizyonlarda yayınlanmış haber ve görüntüleriyle yarışmaya başvurabilecek. Her dal için bir birincilik ve bir özendirme ödülünün verileceği yarışmada, ödül tutarı 4 dal için de 6000 TL olarak belirlendi. Yarışmada, Barış Selçuk’la birlikte göreve giderken kaybettiğimiz gazeteci Hande Mumcu adına yine her dalda 3000 TL tutarında özendirme ödülü verilecek.  

11 kişilik seçici kurul
Yarışmanın seçici kurulunda ise Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto, Basın Konseyi Başkanı, Gazeteci –Yazar Pınar Türenç, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen, Gazeteci-Yazar Melih Aşık, Çağdaş Gazeteciler Derneği Genel Başkanı Ahmet Abakay,  E.Ü İletişim Fakültesi Ege Ajans Müdürü Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan Kavaklı, NTV İzmir Temsilcisi Merih Ak, Gazeteci –Yazar Öcal Uluç,  Foto Muhabiri Aykut Fırat, EGE TV ve Radyo Ege Genel Müdürü Mehmet Karabel ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Mehmet Ural bulunuyor. 

Başvurular 15 Ağustos’ta son
Katılımın, kişisel başvuru esasına göre yapılacağı yarışmaya bir katılımcı, en fazla iki dalda ve birer eserle başvuru yapabilecek. Katılımcıların başvuruya konu olan haber ve haber fotoğrafın yayınlandığı gazete ve derginin bir nüshasını (aslını),  haber fotoğrafında yer alan fotoğrafın dijital ortamda bir adet kaydını (CD veya DVD) 15 Ağustos 2016 tarihi saat 17.30’a kadar “İzmir Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğü, Kat 2 Konak – İzmir” adresine, iadeli taahhütlü posta ile ya da şahsen iletmesi gerekiyor. Yarışma şartnamesinde, eser imzasız ise kuruluşun ilgili sorumlusundan, bu eserin adaya ait olduğunu belirten imzalı bir belgenin de başvuru formu ekinde teslim edilmesi isteniyor.
Televizyonda yayınlanan eserleriyle katılan yarışmacılar, TV’de yayınlanan eserin 1 adet DVD’sini, yayınlanan eserin orijinal metnini, yayın tarihi, adı, süresi ile bu eserin yarışmacıya ait olduğunu belirten kurum yetkilisinden alınacak onaylı bir belgeyle birlikte sunması gerekiyor. Yarışmaya internet medyasında yayınlanan eserleriyle katılanlar, eserin yayınlandığı internet sayfa çıktısı ve (yayın tarihi ve saati ile birlikte) site yöneticisinden eserin katılımcıya ait olduğunu belirten imzalı bir belge ile yarışmaya başvurabilir. 

Yarışmaya ajans haberi ile katılanlardan ise kurum/kuruluş yetkilisinden, söz konusu haberin kendilerine ait olduğunu belirten imzalı bir belgeyi ve haberin ajans bülteninde yer alan orijinal metnini, TV’lerde yayınlanmış ise TV katılım şartlarını yerine getirerek teslim etmesi isteniyor. Uluslararası yarışmalar dışında, başka kurum ve kuruluşların düzenledikleri yarışmalarda ödül almış eserler, Barış Selçuk Gazetecilik Ödülleri’ne aday gösterilemeyecek. 


kocamn başarı dileklerimizle...


BYM
 

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2016, 12:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568