Tertemiz bir güne uyanalım diye

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 79 araç ve 465 personelle 30 ilçenin ara arter, meydan ve bulvarlarında başlattığı temizlik çalışmalarını kesintisiz sürdürüyor.

Tertemiz bir güne uyanalım diye

Türkiye’ye örnek çevre yatırımlarıyla dikkat çeken, ilçe belediyelerinin temizlik çalışmalarına modern araçlar vererek destek olan İzmir Büyükşehir Belediyesi, kendi sorumluluk alanında bulunan ana arter, meydan ve bulvarların temizliği için de aralıksız çalışıyor. Ağustos ayında 30 ilçede birden uluslararası standartlardaki temizlik araçları ve yeni ekibiyle çalışmalara başlayan Büyükşehir Belediyesi, geceleri ana cadde, meydan ve bulvarların yıkanmasını, süpürülmesini ve temizlenmesini sağlıyor.

Yol ve kaldırımların üstünü “sessiz bir biçimde” temizleyen elektrikli vakumlu yol süpürme, basınçlı yol yıkama, basınçlı yol süpürme ve afiş temizleme araçlarıyla elektrikli kamyonetlerin yer aldığı 79 araçlık filo ile Merkez, Kuzey, Güney ve Yarımada bölgelerinde konuşlanan İzmir Büyükşehir Belediyesi, sadece bu işle görevlendirilmiş 465 personeliyle gece 23.00’ten sabah 07.00’ye kadar mesai yapıyor.

Sabah saatlerinden itibaren ise hem araçlarla hem de elle süpürme işlemi devam ediyor. 

İzmir Büyükşehir Belediyesi, iş makinelerinde elektrikli araçların kullanımına önem vererek atmosfere karbon salımını azaltmayı da hedefliyor. 

Gece 23.00'te başlayan yıkama, süpürme ve temizlik çalışmaları sabahın ilk ışıklarına kadar devam ediyor. 

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2017, 20:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568