Uşak'ta Kent Tarihinin ilk kum voleybol Turnuvası yapıldı

Gökçem Şahintaş - Sercan Karaca / UŞAK - Kent tarihinde bir ilk olan ve Uşak Belediyesi tarafından düzenlenen kum voleybolu turnuvası Uşak’ta başladı.

Uşak'ta Kent Tarihinin ilk kum voleybol Turnuvası yapıldı

Uşak Belediyesi tarafından organize edilen ve 5 gün devam edecek olan turnuvada açılışı yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, turnuvaya yoğun katılımdan dolayı gençlere teşekkür etti. Uşak’ta ilk kez kum voleybolu turnuvasının yapıldığını ve bunun önemli bir adım olduğunu belirten Cahan, “Uşak’ta bir ilki gerçekleştiriyoruz. Gençlerimiz yoğun bir katılım gösterdi. Biz de onlara spor konusunda her zaman gereken desteği vermeye devam edeceğiz. 

Süper ligde basketbol takımımız var. Voleybol ve diğer dallarda da önemli başarılar kazanmaya devam edeceğiz. Karatede, tenisten yüzmeden yani sporun her alanında zirvede bir gençlik yetiştirmek istiyoruz. Sporun her branşına bu güne kadar destek sağladık ve bundan sonrası için de bunları arttırarak sürdüreceğiz. Atatürk’ün de dediği gibi “geleceğimizin teminatı gençlerdir” ve biz de attığımız adımlarla geleceğe daha zinde, daha akıllı, daha müreffeh bir Türkiye’yi oluşturacak gençler bırakmak istiyoruz.” dedi.

Kazanan büyük ödülün sahibi olacak
İlk gün startı verilen kum voleybolu turnuvası Pazar günü yapılacak final ile sona erecek. Turnuvanın final maçı Pazar günü saat 13.00’te Atapak’ta yapılacak ve turnuvanın şampiyonu düzenlenecek özel törende öldün sahibi olacak.

Gençlere tam destek verilecek

Spor kulüpleri ile basketbol, futbol, yüzme ve karate gibi branşlarda önemli başarılar elde eden Uşak, sporda bölgenin iddialı şehri olamaya aday. Pek çok spor dalında ulusal çapta başarılarını ortaya koyan gençlerin yetiştiği Uşak’ta kum voleybolunda da ilk önemli adım atıldı. Uşak Belediyesi tarafından kentte ilk kez düzenlenen kum voleybolu turnuvası gençlerden yoğun ilgi gördü. 9 bayan ve 14 erkek takımının şampiyonluk için yarıştığı kentin ilk kum voleybolu turnuvasının açılışını Uşak Belediyesi Başkanı Nurullah Cahan gerçekleştirdi. Açılış programına Nurullah Cahan’ın yanı sıra Uşak İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Ünal, AK Parti İl Genel Meclisi Grup Başkan Vekili Hüseyin Gürpınar, Uşak Belediyesi Spor İşleri Müdürü Mustafa Tunay ve Voleybol Federasyonu Uşak Temsilcisi Orhan Şimşek katıldı.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2017, 20:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568