Yerelde üret, yerinde tüket

Doğal ürünlerini köy meydanlarında kuracakları alanlarında satabilmeleri amacıyla “özel tasarımlı yeni pazar tezgahları” dağıtmaya başladı.

Yerelde üret, yerinde tüket

Yarımada’nın kalkınması için peşpeşe projeler üreten İzmir Büyükşehir Belediyesi, kısıtlı imkanlara sahip üreticilerin pazar aramak yerine doğal ürünlerini köy meydanlarında kuracakları alanlarında satabilmeleri amacıyla “özel tasarımlı yeni pazar tezgahları” dağıtmaya başladı.  

 
İzmir Büyükşehir Belediyesi, “Yarımada Turizm Rotaları” Projesi kapsamında, Yarımada ilçelerinden pilot olarak seçilen Seferihisar, Çeşme, Urla ve Karaburun’daki 16 köyde yeni bir çalışma başlattı. Üretici pazarları için belirlenen rotalar üzerindeki köylerde pazar tezgahları yepyeni bir çehreye büründü. 


Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen proje kapsamında kura ile belirlenen üreticilere, özel olarak dizayn edilen üretici satış tezgahları dağıtılıyor.İlk etapta 200 üreticiye dağıtılması planlanan yeni tezgahların üzerinde, Yarımada’nın doğal ve sağlıklı ürünleri tüketiciyle buluşturma hedefine uygun mesajlar yer alıyor. 


www.yakamozyakut.com.tr İzmir Büyükşehir Beledityesi / Basın Yayın Müdürlüğü

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2015, 10:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568