Zeytinburnu yeni yeteneklerini arıyor

Kültür Sanat Kursları kayıt dönemi başladı.

Zeytinburnu yeni yeteneklerini arıyor
Zeytinburnu Belediyesi ve Zeytinburnu Halk Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliğiyle gerçekleştirilen Kültür Sanat Kursları kayıt dönemi başladı.

Her yıl yüzlerce öğrenciye tiyatro, karikatür, piyano, keman ve gitar kurslarında eğitimi veren Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi, bu yıl da geleceğin sanatçılarını yetiştirmek adına harekete geçti.

11 yaşında keman çalan Suriyeli Elend gibi yüzlerce gencin yeteneğini keşfettiği kültür sanat kurslarında yazarlık, rölyef, kaligrafi, kanun, keman, bağlama, resim, ebru, minyatür, tezhip ve fotoğrafçılık eğitimi alan gençler, ücretsiz katıldığı kurslar sayesinde hobilerini geliştiriyor.

İlçede yaşayan gençlerin topluma kazandırılması, kötü alışkanlıklardan korunması ve kültür sanat faaliyetlerine yönlendirilmesi misyonuyla gençleri eğiten uzman hocalar, öğrencileri sadece eğitmekle kalmayıp onların yetenekleri doğrultusunda bir mesleğe de eğilimlerini sağlıyor.

SERTİFİKASINI ALAN İŞ HAYATINA ADIM ATIYOR

Hüsn-i hat, minyatür, yağlı boya, tezhip, ebru ve fotoğrafçılık kurslarında uygulamalı eğitim alan gençler, atölye çalışmaları sayesinde eserlerini sergileme fırsatını yakalarken dönem sonunda kendilerine verilen sertifikalar sayesinde iş hayatına da güvenle adım atıyor.  

25 yaş üstü her vatandaşın başvurabileceği kurslar, şu dersliklerden oluşmaktadır: “Bağlama, gitar, piyano, kanun, kemençe, keman, ney, diksiyon, ebru, fotoğrafçılık, halk oyunları, hüsn-i hat, karikatür, kaligrafi, minyatür, resim, tezhip, yağlı boya, rölyef, yazarlık, Osmanlı Türkçesi ve tiyatro”

15 Ekim tarihine kadar başvuru yapabilecek Zeytinburnu Kültür Sanat Kursları’na kayıt yaptırmak isteyen vatandaşların, (0)212-413-11-11 numarasını arayarak kayıt hakkında bilgi almaları yeterli.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2015, 10:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568