Çocukla çocuk olmak öyle güzel ki!

Çocukların enerjilerini hayatınıza katın!

Çocuk olmak, kâinatın saf ve katışıksız enerjisiyle bütünlük içinde yaşıyor olmaktır. Çocuk olmak, özün bilgeliğini derinlerinde barındırıyor olmaktır. Çocuk olmak, sezgilerinin götürdüğü yollarda yürümek, onun hissettirdiği seçimleri yapmaktır. 

Çocuklar, saf ışığın en berrak yansımalarıdır. Sevgi titreşimlerinin en hakiki olanları… Çocuklar, sonsuz gücün, sonsuz zekânın temsilcileridirler. Kaynaktan alemimize yansıyan en parlak ışık huzmeleridirler.

Çocuklarla geçirilen her saniye, içeriyi arındırmaktır. Onlara sarılmak, onlarla birlikte nefes almak, birlikte gülmek şifanın kaynağıdır.

Gün olurda belki bir gün onların hayatı algılayışlarındaki bilgeliği fark edebiliriz. Belki bir gün, kendilerine duydukları güvenin sebebini idrak edebiliriz. Belki bir gün, cesaretlerindeki sırrı çözebiliriz. 

Çocuk parkları, sevgi titreşimlerinin en yoğun hissedildiği alanlardır. Coşkuyla koşan, durmaksızın hareket eden minik bedenlerin enerjileri, parkların her milimetresini kaplamıştır. Zıp zıp zıplayarak, çığlıklar atarak kalplerindeki güzellikleri mekâna yayarlar. 
Stresli zamanlarınızda, keyifsiz olduğunuz anlarda, atın kendinizi çocuk parklarına. Oturun öylece bir bankta. Bir süre sonra fark edeceksiniz ki gerilimin yerini huzur ve dinginlik doldurmuş.

Unutmayın ki çocuklar öz’den dünyamıza kısa bir süre geldiler.

Kaynakla bağlantıları bizden daha güçlü.

Söylediklerine kulak verin.

Şarkılarını dinleyin.

Danslarına eşlik edin.

Onlarla içten kahkahalar atın.

’’Çocuk gibi olmadıkça Allah’ın melekûtuna giremezsiniz.’’ diyen Hz. İsa’nın sözünü kulağınıza küpe edinin. Çocukla çocuk olun. Hatta mümkünse hep çocuk kalın.
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yurdanur altuğlu
Yurdanur altuğlu - 3 yıl Önce

Teyze kuzen melekler gibisiniz yolun açık olsun

banner441

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568