23 Nisan’da ‘Barış için Müzik’ ziyafeti

Cevdet İnci Eğitim Vakfı’nın çocukları sanatla buluşturan projesi “İnci Vakfı Çocuk Orkestrası / Barış İçin Müzik - Barış İçin Müzikr” 23 Nisan’da Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi (AASSM) ’nde sahne alacak.

23 Nisan’da ‘Barış için Müzik’ ziyafeti

Orkestra, ilk halka açık konserini Büyük Önder Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Çocuk Bayramı’nda vermeye hazırlanıyor.

“Eğitime Destek, Geleceğe Hizmet” anlayışıyla Cevdet İnci Eğitim Vakfı’nın Bornova Belediyesi ile birlikte Aralık 2015’te hayata geçirdiği “İnci Vakfı Çocuk Orkestrası / Barış için Müzik- İzmir” ilk halka açık konserini verecek. 6-16 yaş arası çocukları sanatla buluşturmayı amaçlayan orkestra, müziğin renkli ve evrensel dünyasıyla bir müzik ziyafeti sunacak. Farklı enstrümanlarla tanışıp yeteneklerini keşfeden Bornova- Naldöken bölgesinden 65 çocuk ile 55 kişilik TOBAV Çocuk Korusu’nun sahne alacağı dev konseri, Şef Tolga Akın yönetecek.

Orkestranın, barış ve müziği yan yana getiren çok özel bir çalışma olduğuna dikkat çeken Cevdet İnci Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Şerife İnci Eren, “Bu proje ile çocuklarımıza sanatı ve müziği sevdirmeyi, özgüvenlerini geliştirmeyi ve sosyal hayatlarına katkı sağlamayı hedefledik. Uzun bir çalışma döneminin ardından çocuklarımız çok özel bir günde ve mekanda ilk büyük konserlerine çıkacak. O günü biz de heyecanla bekliyoruz. Hep birlikte Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde olalım” diye konuştu.

Venezüella kökenli evrensel “El Sistema” yöntemi ile yetenek kriterinden bağımsız olarak seçilen çocuk ve gençlerle yurt içindeki çalışmalarını yurt dışına da taşımayı hedefleyen orkestra, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda İzmirliler’i konsere bekliyor. Konser, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde aat 16:30’da halka açık olarak gerçekleştirilecek.

Cevdet İnci Eğitim Vakfı – İNCİ VAKFI, merhum Cevdet İnci tarafından kurulduğu 1985 yılından beri, ‘toplumda yaşam boyu eğitim’ felsefesi çerçevesinde ‘Eğitime Destek, Geleceğe Hizmet’ sloganıyla, eğitim - öğretim ekosistemini iyileştirmeye yönelik faaliyetlerini sürdürmektedir. Başlıca faaliyetleri aşağıda sıralanmıştır;
-        Okul binaları ve öğrenci yurtları yaptırmak, (Adnan Menderes Üniversitesi, Karacasu Memnune Yarenci İnci Meslek Yüksek Okulu)
-        Ekonomik destek ihtiyacı olan başarılı öğrencilere eğitim bursu sağlamak, 
-        İzmir’in imkânı kısıtlı okullarına ve okul tatillerinde şehir meydanlarına “Gezici Kütüphane” hizmeti götürmek,
-        Yine imkânı kısıtlı okulların öğrenci ve velilerine yönelik, deneyimli İnci Vakıf Gönüllüleri ile eğitimler düzenlemek, 
-        Çeşitli STK’lar ile kamu yararına düzenlenen faaliyetler için işbirlikleri oluşturmak, 
-        Üniversiteler ile teknoloji kullanımı ve İnovasyonu destekleyici işbirliklerinde bulunmak, 
-        İktisadi İşletme faaliyetleri aracılığı ile Vakıfa gelir sağlamak, 
-        Barış için Müzik Vakfı’nın ilk İzmir Çocuk Orkestrası’nı oluşturmak üzere çalışmalarını sürdürmek,
-        İnci Akademi kuruluşu ile iş dünyasının eğitim ihtiyaçlarını karşılamak.

İnci Holding Hakkında: Temelleri Cevdet İnci tarafından 65 yıl önce atılan, ağırlıklı olarak otomotiv tedarik sanayinde faaliyet gösteren İnci Holding’in bugün 2400 çalışanı ve 9 şirketi bulunuyor. Son 10 yıldır her sene ortalama yüzde 13 büyüyen İnci Holding, akü ve jant üretimiyle otomotiv yan sanayi sektörünün yanı sıra lojistik ve otel ekipmanları sektörlerinde de faaliyet gösteriyor. İnci Grubu ürünlerinin yüzde 63'ünü 80’den fazla ülkeye ihraç ediyor. Kurumsal yönetim ilkeleriyle yönetilen bir aile şirketi olan İnci Holding, Türkiye ekonomisine katkıları ile gelişimini sürdürüyor. www.inciholding.com.tr


Ece Doğru Tuyan
Banu Kurt, Hazal Kızılpınar

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2017, 09:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568