3 bin 500 Türk’ün Amerikan rüyası gerçek oluyor

ABD’de ömür boyu oturma, çalışma, eğitim ve yaşama hakkına sahip olmak isteyenlerin katıldığı Green Card (Yeşil Kart) çekiliş sonuçları 2 Mayıs 2017 salı günü açıklanıyor.

3 bin 500 Türk’ün Amerikan rüyası gerçek oluyor

Amerikan rüyasının ilk adımı olarak değerlendirilen Green Card’ı dünya genelinde 55 bin Türkiye’den 3 bin 500 kişi almaya hak kazanacak.

ASLINDA 7-8 BİN KİŞİ KAZANIYOR AMA...

Aslında dünya çapında 100 bin, Türkiye’den 7-8 bin kişinin Green Card çekilişini kazandığını belirten Vize Derneği (VİZEDER) Yönetim Kurulu Üyesi Murat Eryener, zamanında başvuru yapılmaması, mülakat aşamasının geçilememesi gibi sebeplerle bu sayının düştüğünü, dünya çapında 55 bin, Türkiye’den de 3 bin 500 kişinin kesin olarak Green Card alabildiğini söyledi.

Green Card çekilişini kazanma sonrası hızlı davranmanın önemine dikkat çeken VİZEDER Yönetim Kurulu Üyesi Murat Eryener; süreç hakkında şu bilgileri verdi: 

“Bu şans herkese hayatı boyunca bir defa denk gelmekte. Kişi Green Card kazandığını öğrendikten hemen sonra hızlı bir şekilde güvenilir bir firmadan danışmanlık almalı ve Green Card kazanma sonrası süreci beraber yürütmeli. VİZEDER olarak kişilere güvenilir danışmanlık firmaları bulunması konusunda ücretsiz yardımcı olmaktayız. Ayrıca kişilerin Green Card durumunu ve başvuru için gerekli olan konfirmasyon numaralarını bulmaları konusunda http://www.vizeder.org adresindeki web sitemizde ücretsiz şekilde faydalanabilecekleri sistemler bulunmakta.’’

OTURMA, ÇALIŞMA İZNİ VE VATANDAŞLIK

Eryener, Green Card çıkan kişilerin ABD’de sahip olacağı haklar konusunda şu bilgileri verdi:

“Green Card ile Amerika’da yaşama ve çalışma iznine sahip olmanın yanı sıra 5 yıl sonunda Amerikan vatandaşı olunabilmekte.

Green Card sayesinde tüm aile üyeleri (21 yaş altındaki bekar çocuklar) ABD'de sınırsız oturma ve çalışma izni hakkına sahip olur. 

Kendi şirketinizi kurabilirsiniz. 

Özel veya devlet okullarında burslu veya kredili bir şekilde okuyabilirsiniz.

Amerikan sürücü ehliyeti alabilir, ABD'ye bağlı eyaletlerde seyahat edebilirsiniz.

Emekliliğinizi garanti altına almak Green Card ile mümkündür.

Green Card ile herhangi bir ülkeye vize sorunu yaşamadan seyahat edebilme imkanına kavuşursunuz.

Green Card sahipleri Amerikan vatandaşlarından ayrı olarak sadece seçme ve seçilme hakkına sahip olamazlar.”

TRUMP’IN VİZE POLİTİKALARI GREEN CARD’I ETKİLER Mİ?

Son dönemde kendilerine en çok “Amerika’nın yeni vize politikaları Green Card başvuruları ve sonuçlarıyla ilgili olumsuz bir durum oluşturabilir mi?” şeklinde sorular geldiğini belirten Eryener; Green Card’ın Amerika vize politikalarından bağımsız olduğunu ve Green Card ile ilgili orta veya uzun vadede bir sorun olmayacağını belirtti.

Eryener ayrıca Amerika’da hükümetin vize yasaklarıyla ilgili federal mahkemeler tarafından iptal kararlarının verildiğini; iptal kararları olmasa dahi Türk vatandaşlarının etkileneceği olumsuz bir karar olmadığını belirtti.


Murat Eryener 

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2017, 10:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner571

banner141

banner557

banner560

banner568