5. Uluslararası Muğla Çam Balı ve Arıcılık Kongresi

1-5 Kasım tarihleri arasında Muğla'da düzenlenen 5. Uluslararası Muğla Çam Balı ve Arıcılık Kongresi yapıldı

5. Uluslararası Muğla Çam Balı ve Arıcılık Kongresi
Arı Ürünleri İle Sağlıklı Yaşam Platformu Derneği (BALDER) Yönetim Kurulu Başkanı Özen Altıparmak, çam balının Türkiye için önemine vurgu yaptı.

Çam balının Türkiye'nin en önemli zenginliklerinden biri olduğuna vurgu yapan ve BALDER olarak çam balı üzerine çalışmalarının yoğun bir şekilde devam ettiğini belirten Özen Altıparmak, "Arıcısıyla, şirketiyle, markasıyla, akademisyeniyle, perakendecisiyle, kamu temsilcileriyle tüm sektörün bir arada olduğu bu kongrenin, Türkiye'nin sembol ürünlerinden olan çam balının hak ettiği değere ulaşması açısından katkısı çok büyük" dedi. 

Tüm sektörün arıcılığı geliştirmek ve arıcıların verimliliğini arttırmak için birlikte çalışması gerektiğini belirten Altıparmak, "Arıcılığı ve arıcılarımızı daha verimli, dolayısıyla daha kazançlı kılmak için çalışalım, üretelim, paylaşalım. Çünkü Türk çam balının geleceği, bu uğurda emeğini ortaya koyan, sektörün lokomotifi olan arıcılarımıza emanettir. Onlar daha verimli, daha üretken oldukça daha çok kazanacaklar. Onlar kazandıkça Türkiye de kazanacak" dedi.

Çam balının hak ettiği değere ulaşması ve uluslararası arenada bilinirliğinin artmasına yönelik çalışmaların değerlendirildiği kongre çok sayıda bürokrat ve  arıcıya ev sahipliği yaptı. 


Yeşim Kayar  
Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2016, 23:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner571

banner141

banner557

banner560

banner568