ABD yerel seçimlerinde Türk kökenli aday rüzgarı esecek

Özcan ALTUNKAYA / İstabul - Turkish Heritage Organization (THO) Başkanı Ali Çınar, “Türkiye kökenli ABD vatandaşlarının ülke siyasetinde aktif rol alma çalışmaları sürüyor".

ABD yerel seçimlerinde Türk kökenli aday rüzgarı esecek

Türklerin yoğun olarak yaşadığı New Jersey eyaletinin Paterson şehrinde belediye başkan yardımcısının Türk kökenli Derya Taşkın  olduğunu söyleyen Çınar, “Aynı zamanda Türk kökenli birçok ABD vatandaşı da Kongre’de kongre üyelerinin yanında görev yapıyor.

Washington DC’ye gelmeden önce yerel yönetimlerde görev almak büyük önem taşıyor.

Kongre üyeleri ve senatörler arasında da Türkiye kökenli isimler görmeyi umuyoruz.

Bu durum Türkiye-ABD ilişkilerinin daha da gelişmesinde büyük rol oynayacaktır” dedi. 

Türk-Amerikan topluluğundan Kasım ayında yerel seçimlere katılacak 7 isim şöyle sıralanıyor:

Ben Bartlett:
Türk-Amerikan Yelda Bartlett ile evli olan ve halen Berkeley Şehir Kongresi üyeleri arasında bulunan Ben Bartlett, Kaliforniya Eyalet Kongresi’nin adaylarından biri. 

Hacıbey Çatalbaşoğlu:
Yale University’de eğitim görmekte olan 19 yaşındaki Çatalbaşoğlu, Connecticut’ın New Haven şehri için yerel yönetime talip bağımsız aday. 

Jay Karahan:
14 yıl boyunca Houston şehrinde hakim olarak görev yapan Karahan, Cumhuriyetçi adaylar arasında.

Lauren Arıkan:
Türk-Amerikan Yusuf Arıkan’ın eşi olan Lauren Arıkan, Maryland eyaletinin yönetiminde söz alacak Cumhuriyetçi adaylar arasında bulunuyor. 

Kemal Bozkurt:
Massachusetts eyaletine bağlı Lawrence şehrinin halk kütüphanesinde yardımcı direktör olarak görev yapan Bozkurt, dört kez Massachusetts Demokratik Partisi eyalet delegesi olarak seçildi. 

Aylin Açıkalın Maklansky:
Avukat olan Maklansky, Louisiana eyaletine bağlı New Orleans’ın şehir konseyi için demokrat adaylar arasında yer alıyor. 

Tayfun Selen:
New Jersey’in Chatham şehrinde yaşayan Mimar Tayfun Selen, şehir komitesinde görev yapması beklenen Cumhuriyetçi adaylar arasında bulunuyor. 

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2017, 18:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568