AFAD ve AKUT işbirliği protokolü  imzalandı

Didem Tunç / ANKARA -Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ve AKUT Arama Kurtarma Derneği arasında, Başbakan Yardımcımız Prof. Dr. Recep Akdağ’ın teşrifleri nezaretinde protokol töreni düzenlendi.

AFAD ve AKUT işbirliği protokolü  imzalandı

AFAD ve AKUT arasında daha etkin bir işbirliği için 2 Kasım 2017’de AFAD Başkanlığında, AFAD Başkanı Sn. Dr. Mehmet Güllüoğlu ve AKUT Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Recep Şalcı arasında  karşılıklı protokol  imzalandı.

Afet ve acil durumlarda arama kurtarma faaliyetleri, müdahale kapasitesini geliştirecek eğitim ve tatbikat faaliyetleri ile bilimsel – teknik araştırmalar protokol kapsamında imza altına alındı. Aynı zamanda acil durum ve afetlere ilişkin tüm konularda toplumu hazırlamak amaçlı yapılacak bilgilendirme, bilinçlendirme çalışmaları ve bunlar için gerekli eğitimler de protokolde yer alan konular arasındaydı.

Ağustos ayında iki kurum arasında yapılan görüşmede protokol hazırlanması için hızla gerekli çalışmaların yapılması yönünde fikir birliğine varılmıştı. Ülkemizin menfaatleri için AFAD ve AKUT'un birlikte gerçekleştirecekleri çalışmalara zemin hazırlayan protokol hayata geçirilerek bugün imzalandı. 

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2017, 13:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568