Ankaralı Seğmenler 13 Ekim’i kutladı

Dilara Aydoğdu / ANKARA - Düzenlediği etkinlikler ile misafirlerine bayram coşkusu yaşatan Panora AVM, 13 Ekim Ankara’nın Başkent oluşunun 94. yılını büyük bir coşkuyla karşıladı.

Ankaralı Seğmenler 13 Ekim’i kutladı

Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün "Benim gönlümde bambaşka yeri vardır" dediği ve Kurtuluş Savaşı’nı yönetebileceği güvenli merkez olarak seçtiği Ankara'nın Başkent oluşunun 94. yıl dönümü, Panora AVM’de büyük bir coşku ile kutlandı.

Ankara Kulübü Derneği Seğmenlerinin Piri Reis alanına indiği özel günde davul ve zurnalar bir kez daha Atatürk’ü karşılamak için çaldı. Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan’ın katıldığı özel gösteride, 13 Ekim tarihinin hem Ankara hem de Türkiye Cumhuriyet için önemi bir kez daha vurgulandı. 

“Atatürk’ün düşman işgaline karşı yaktığı meşaledir Ankara”

Seğmenler gösterisinin ardından yaptığı konuşmada Ankara’nın önemine vurgu yapan Dr. Metin Özaslan “Cumhuriyet’in ilanı ve Ankara’nın Başkent oluşunun kutlandığı Ekim ayı aynı zamanda 5 Ekim tarihiyle de büyük bir öneme sahiptir. Ankara’nın başkent oluşunun yıldönümlerinin kutlandığı bu ay, 5 Ekim tarihiyle aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ün Ankara hemşeriliğini kabul etmesinin de yıldönümüdür.Cumhuriyet’in ilanı ve her yıl törenlerle kutladığımız 13 Ekim ise; Ankara’mız için olduğu kadar ülkemiz ve Türk dünyası açısından da önemli bir tarihin yıldönümüdür.Mustafa Kemal Atatürk'ün düşman işgaline karşı yaktığı meşaledir Ankara. Bütün hemşerilerimizin bayramı kutlu olsun” dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2017, 21:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568