Ar-Ge ve İnovasyona Yön Verenlerin Zirvesinin programı açıklandı

2. MMG AR-GE İNOVASYON ZİRVESİ ve SERGİSİ’nde Türkiye’nin gelecek vizyonunu güçlendirecek panellerde önemli konular, konunun yetkilileri ve sektörün önemli isimleri birlikte masaya yatıracak. 

Ar-Ge ve İnovasyona Yön Verenlerin Zirvesinin programı açıklandı

KOBİ’lerin dönüşümünden milli gelirimizi dünyadaki ilk on ülkenin seviyesine getirecek yerli yenilik vizyonuna, Türkiye’nin 2023 vizyonundaki atılımlardan dünyaya öncülük eden yerli ve milli teknolojilere kadar önemli konular konuşularak, çözüm yolları üzerinde durulacak.

2. MMG Ar-Ge İnovasyon Zirvesi ve Sergisi’nin açılışına Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın katılarak konuşma yapacaklar. Açılış konuşmalarının ardından, katılımcılarla birlikte sergi alanı ziyaret edilerek milli ve yerli projelerini dolaşacaklar.

Açılışın ardından Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Prof.Dr. Davut Kavranoğlu “Bilgi Ekonomisine Geçiş” ile ilgili bir konuşma yapacak. Milli ve yerli Bayraktar İHA’yı tasarlayan ve üretimini yaparak önemli başarılar kazanılmasını sağlayan Türkiye Teknoloji Takımı (T3) Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar ise, “Milli Teknoloji Hamlesi”ni anlatacak. Zirvenin ilk günü, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa Öztürk’ün “İklim Değişikliği Ve Yeşil Teknolojiler” başlığıyla yapacağı önemli bir konuşma ile tamamlanacak.

İkinci günün açılışında, Maltepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof .Dr. Durmuş Günay, “Teknoloji Ve Yenileşme Felsefesi” üzerine ilham veren bir konuşma yapacak.

TÜRKİYE’NİN GELECEK VİZYONUNUN ANLATILDIĞI PANELLER

Zirvenin ilk günü yapılacak ilk panel “Savunma, Uzay ve Havacılık Alanında Milli Projeler” başlığı altında Savunma Sanayi Müsteşar Yardımcısı Dr. Celal Sami Tüfekçi oturum başkanlığında düzenlenecek. MKEK Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Taşkın, KALE Grubu Başkan Yardımcısı ve Teknik Bölüm Başkanı Osman Okyay, ASELSAN Savunma Sistem Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Kaval ve FNSS Pazarlama ve Programlar Direktörü Aybars Küçük panele katılarak milli projeleri konuşacaklar.

Türkiye’nin “Yerli Ve Milli Ulaşım Teknolojileri” hakkında bilgiler paylaşılacak panelin oturum başkanlığını İBB Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı yapacak. Panele TCDD Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İsa Apaydın, Sanayi Genel Müdürü Prof.Dr. İbrahim Kılıçarslan, ALTINAY Grup Teknoloji Başkanı Dr. Can Bayar ve Derindere Motorlu Araçlar Yönetim Kurulu Başkanı Önder Yol katılacak.

İkinci günün ilk paneli Kalkınma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Fatih Hasdemir’in oturum başkanlığında yapılacak “Yerel Kalkınma: Teknoparklar Ve Sanayi Kümelenmeleri” paneline Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci, SAHA İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Büyükdede, MÜSİAD Başkan Yardımcısı Mehmet Akif Özyurt, Marmara Teknokent A.Ş. Genel Müdürü Dr. Orhan Çömlek katılacak.

Türkiye’nin en çok ihtiyaç duyduğu ve yatırımların artmaya başladığı “Enerjinin Depolanması Ve Yeni Nesil Batarya Teknolojileri” paneli ise Mimar ve Mühendisler Grubu Genel Başkan Yardımcısı Bülent Şen’in oturum başkanlığında Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü Dr. Oğuz Can, GE İnovasyon Lideri Ussal Şahbaz, GER Partners Strateji ve Araştırma Direktörü Emin Emrah Danış’ın katılımıyla yapılacak.

Milli yerli projeler için hayati önemi olan “AR-GE ve İnovasyonun Finansmanı” paneli ise, Kalkınma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yılmaz Tuna’nın oturum başkanlığında TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Yard.Doç.Dr. M. Şahin Gök, Mynet Yönetim Kurulu Başkanı Emre Kurttepeli, FIT Solutions Genel Müdürü Koray Bahar, AlbarakaTürk Genel Müdür Yardımcısı Temel Hazıroğlu katılımıyla gerçekleşecek.

Endüstri 4.0’a geçişte çok önemli olan “5G Teknolojilerinin Getirdiği Yerlilik ve Yenilik Fırsatları” paneli alanın en yetkilisi Bilgi Teknolojileri Kurulu Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan’ın oturum başkanlığında yapılacak. TÜBİTAK BİLGEM Başkanı Prof.Dr. Hacı Ali Mantar, ULAK Haberleşme A.Ş.Genel Müdürü Dr. Metin Balcı, Ardıç Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Tunç Kahveci, Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Gediz Sezgin, NETAŞ İş Geliştirme Direktörü Mesut Şen katılarak bu önemli konu masaya yatırılacak.

HAVACILIKTA YERLİLEŞTİRME VE YENİLİĞİN ÖNDERLERİ KATILACAK

Yerlileştirme projesine başlayarak dünyada ses getiren Turkish Technic Genel Müdür Danışmanı Halil Tokel’in oturum başkanlığı “Sivil Havacılıkta Başarılı Yerlileştirme Ve Yenilik Hikayeleri: Turkish Technic Yerlileşme Ve Yenilik Modeli” 2. MMG Ar-Ge İnovasyon Zirvesi ve Sergisi’nin son paneli olacak. Yerli yeniliğe öncülük eden şirketlerin temsilcileri TCI Genel Müdürü Çetin Tuğtağ, Kadife Teks’ten Mahir Torsun, Sesa Deri’den Sefa Savranoglu, THY Teknik’ten Sedat Karakaş, Medel Elektronik’ten Niyazi Sarımaden, CES Kompozit’ten Selçuk Şentürk’ün katılacak.

Mimar Mühendisler Grubu Başkanı Osman Balta’nın kapanış konuşmasıyla 2. MMG Ar-Ge İnovasyon Zirvesi ve Sergisi tamamlanmış olacak.

2. MMG AR-GE İNOVASYON ZİRVESİ ve SERGİSİ hakkında

İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde yapılacak 2. MMG AR-GE İNOVASYON ZİRVESİ ve SERGİSİ, 6-7 Eylül 2017 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde düzenleniyor. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı himayelerinde; Sağlık Bakanlığı, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, TÜBİTAK, DEİK ve TOKİ'nin katkılarıyla yapılan 2. MMG AR-GE İNOVASYON ZİRVESİ ve SERGİSİ’nin ana sponsorları Turkish Technic, TCDD, TOKİ ve Emlak Konut; Altın sponsorları ise İsbak, İstanbul Ticareet Odası, Turkcell, STM, Aselsan, İlbank; Gümüş sponsorları İstanbul Enerji, Ziraat Katılım, Tüpraş, Europower Enerji ve Albaraka Türk; bronz sponsorları ise Elder, TEI, TÜMOSAN, Uyumsoft, Bursa Büyükşehir Belediyesi, TEMSAN, Havelsan, Altınay, İTÜ Arı Teknokent, 3S Kale Holding, EPİAŞ, Kale Aero, Siemens, Maryacht, Gazbir-Gazmer.

2. MMG AR-GE İNOVASYON ZİRVESİ’nde alanlarında yetkili ve yetkin isimleri yerli yenilik için Ar-Ge ve inovasyonu konuşacak. 2. MMG AR-GE İNOVASYON SERGİSİ’nde ise, Türkiye’nin yerli yeniliklerini temsil eden milli ve yerli ürünler, projeler sergilenecek. Katılım için, etkinliğin resmi sitesi ArGeZirvesi.com sitesinden ücretsiz kayıt yaptırılabilir.

2. MMG AR-GE İNOVASYON ZİRVESİ VE SERGİSİ PROGRAMI

06 EYLÜL 2017

10:00-12:00 AÇILIŞ VE SERGİ ALANI ZİYARETİ

12:00-13:00 ÖĞLE ARASI

13:00-13:40 BİLGİ EKONOMİSİNE GEÇİŞ 

Prof. Dr. Davut KAVRANOĞLU – Cumhurbaşkanı Başdanışmanı

13:40-13:50 ARA

13:50-14:30 MİLLİ TEKNOLOJİ HAMLESİ

Selçuk BAYRAKTAR - Türkiye Teknoloji Takımı (T3) Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve Baykar A.Ş. Teknik Müdürü

14:30-14:45 ARA

14:45-16:15 SAVUNMA, UZAY VE HAVACILIK ALANINDA MİLLİ PROJELER 

Oturum Başkanı: Dr. Celal Sami TÜFEKÇİ – Savunma Sanayi Müsteşar Yardımcısı 

Panelistler 

1. Ahmet TAŞKIN – MKEK Yönetim Kurulu Başkanı

2. Osman OKYAY – KALE Grubu Başkan Yardımcısı ve Teknik Bölüm Başkanı

3. Mustafa KAVAL - ASELSAN Genel Müdür Yardımcısı – Savunma Sistem Teknolojileri

4. Aybars KÜÇÜK – FNSS Pazarlama ve Programlar Direktörü

5. 16:15-16:30 ARA

16:30-18:00 YERLİ VE MİLLİ ULAŞIM TEKNOLOJİLERİ 

Oturum Başkanı: Dr. Hayri BARAÇLI – İBB Genel Sekreteri 

Panelistler:

1. İsa APAYDIN – TCDD Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı 

2. Prof. Dr. İbrahim KILIÇASLAN – Sanayi Genel Müdürü

3. Dr. Can BAYAR – ALTINAY Grup Teknoloji Başkanı 

4. Önder YOL – Derindere Motorlu Araçlar Yönetim Kurulu Başkanı

18:00-18:10 ARA

18:10-18:50 İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ VE YEŞİL TEKNOLOJİLER   

Prof. Dr. Mustafa ÖZTÜRK – Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı 

7 EYLÜL 2017

09:15-10:00 TEKNOLOJİ VE YENİLEŞME FELSEFESİ

Prof. Dr. Durmuş GÜNAY 

10:00-10:15 ARA

10:15-11:45 YEREL KALKINMA: TEKNOPARKLAR VE SANAYİ KÜMELENMELERİ

Oturum Başkanı: Dr. Fatih HASDEMİR – Kalkınma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı 

Panelistler: 

1. Dr. Şuayip BİRİNCİ – Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı 

2. Hasan BÜYÜKDEDE– SAHA İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı 

3. Mehmet Akif ÖZYURT – MÜSİAD Başkan Yardımcısı 

4. Dr. Orhan ÇÖMLEK – Marmara Teknokent A.Ş. Genel Müdürü 

11:45-12:00 ARA

12:00-13:15 ENERJİNİN DEPOLANMASI VE YENİ NESİL BATARYA TEKNOLOJİLERİ

Oturum Başkanı: Bülent ŞEN – Mimar ve Mühendisler Grubu 

Panelistler: 

1. Dr. Oğuz CAN – Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü 

2. Ussal ŞAHBAZ – GE Inovasyon Lideri 

3. Emin Emrah DANIŞ – GER Partners Strateji ve Araştırma Direktörü

13:15-14:15 ÖĞLE ARASI

14:15-15:45 AR-GE VE İNOVASYONUN FİNANSMANI Ulusal Destekler, Yatırım Fonları ve İş Modeli

Oturum Başkanı: Yılmaz TUNA  – Kalkınma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı 

Panelistler: 

1. Dr. M. Şahin GÖK –TÜBİTAK Başkan Yardımcısı  

2. Emre KURTTEPELİ – Mynet Yönetim Kurulu Başkanı 

3. Koray BAHAR – FIT Solutions Genel Müdürü 

4. Temel HAZIROĞLU - AlbarakaTürk Genel Müdür Yardımcısı

15:45-16:00 ARA

7 EYLÜL 2017 – Devam 

16:00-17:30 5G TEKNOLOJİLERİNİN GETİRDİĞİ YERLİLİK VE YENİLİK FIRSATLARI

Oturum Başkanı: Dr. Ömer Fatih SAYAN  – Bilgi Teknolojileri Kurulu Başkanı

Panelistler: 

1. Prof. Dr. Hacı Ali MANTAR – TÜBİTAK BİLGEM Başkanı 

2. Dr. Metin BALCI - ULAK Haberleşme A.Ş.Genel Müdürü

3. Tunç KAHVECİ – Ardıç Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı  

4. Gediz SEZGİN - TURKCELL Genel Müdür Yardımcısı 

5. Mesut ŞEN – NETAŞ İş Geliştirme Direktörü 

17:30-17:45 ARA

17:45-18:45 SİVİL HAVACILIKTA BAŞARILI YERLİLEŞTİRME VE YENİLİK HİKAYELERİ:

Turkish Technic Yerlileşme ve Yenilik Modeli

Oturum Başkanı: Halil TOKEL  – Turkish Technic Genel Müdür Danışmanı 

1. Çetin TUĞTAĞ - TCI Genel Müdür

2. Mahir TORSUN - Kadife Teks

3. Sefa SAVRANOGLU - Sesa Deri

4. Sedat KARAKAŞ - THY Teknik

5. Niyazi SARIMADEN – Medel Elektronik 

6. Selçuk ŞENTÜRK - CES Kompozit

18:45-19:00 KAPANIŞ KONUŞMASI – Osman BALTA MMG Başkanı

Arzu Mildan

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2017, 08:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568