Borçlarınız 72 taksitte ödenecek!

Ekonomide iç pazar piyasasını hareketlendirmek için kredi kartlarıyla alakalı düzenlemelere gidildi.

Borçlarınız 72 taksitte ödenecek!

Yeni düzenlemeyle beraber, kredi kartlarında en düşük limit 5 bin 200 lira olarak belirlendi ve borçların bir defaya mahsus olmak üzere 72 taksite yapılandırabileceği duyuruldu.

MEDYANIN YOĞUN İLGİSİ
Yaklaşık 57 milyon kart sahibini ilgilendiren düzenlemede bir başka yenilik ise taksit sayısının 9 aydan 12 aya çıkarılması oldu. Medya takibinin öncü kuruluşu Ajans Press, yeni düzenlemenin basına yansımalarını inceledi. Ajans Press’in hazırladığı raporda kredi kartına taksitli satış yıl boyunca 3 bin 920 haberde yansıma buldu. Haberler arasında en dikkat çeken ayrıntı ise, banka ve kredi kartlarıyla geçtiğimiz ay toplam 51,2 milyarlık ödeme yapılması oldu; bu tüm zamanların en yüksek seviyesine işaret ediyor. Kredi kartları genel olarak toplum tarafından eleştirilen ancak toplumun 4’te 3’ünün kullandığı ve benimsediği bir uygulama. Öyle ki Ajans Press’in verilerine bakıldığında kredi kartı haberlerinin medyanın gündeminden düşmediği görülüyor.


Yılbaşından beri tam 8 bin 372 kredi kartı haberi yapıldı. Özellikle geçtiğimiz sene taksit yasağı gelen bazı ürünler vatandaşın tepkisiyle karşılaşmıştı.

Şu an ise kredi kartlarında gidilen yeni düzenlemeyle beraber ekonomide hareketlilik yaşanacağı öngörülüyor.Ajans Press 

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2016, 09:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner571

banner141

banner557

banner560

banner568