Denizli'de Nevruz Bayramı kutlamaları

Beste Gül/İSTANBUL- Sinerji yapımdan Mehmetçiğe destek ve şehitleri anma programı...

Denizli'de Nevruz Bayramı kutlamaları

Sinerji Yapım tarafından gerçekleştirilen Nevruz Bayramı Mehmetçiğe Destek ve Şehitleri Anma programı Denizli ilinin TAVAS, KALE ve BABADAĞ ilçelerinde ayrı günlerde büyük bir coşku ile kutlandı.

Belediye binasının önünde mehteran gösterisi ile başlayıp, Nevruz’un olmazsa olmazı Örsle çekiç dövme ve yakılan ateşin üzerinden protokol ve vatandaşların “kötülüğün ve hastalığın” defi için sırasıyla atlamasıyla unutulmaz bir etkinlik yaşanıldı.

Mehmetçiğe Destek ve Şehitleri Anma Programı kapsamında Sahneye ilk olarak SİNERJİ YAPIMA bağlı olan sanatçılardan; Dağıstan asıllı Rusya Federasyonu Devlet Sanatçısı aynı zamanda Türkiye-Rusya diyalog Platformu Başkanı Akhmed Akhmedov, Kazakistan Devlet Sanatçısı Zagipa İmangaziyeva ve Bayır Bucak Türkmen Sanatçısı aynı zamanda Diriliş Ertuğrul dizisinin ozan karakterine hayat veren Adil Şan sahne aldı.

Değerli Kazak Sanatçı Zagipa İmangaziyeva ilahilerini seslendirirken, Türkmen sanatçı Adil Şan “Dombra’nın Arapça” versiyonu ile salondakilerin yüreklerini coştururken salonda görsel bir şölen yaşanarak her yer ay-yıldıza bürünmüştür. Üç gün süren programa Denizli’nin çevre illerinden gelenler olmuştur.
 
 
MEHMETÇİĞİN YANINDAYIZ
Program sonlarında sanatçılarımız 3 ilçenin belediye başkanlarına; Afrin Harekatıyla başlayan Zeytin Dalı Harekatının simgesi olan “Zeytin Dalını” takdim etmişlerdir.


 

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2018, 00:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568