"Direkt uçuşlar yetersiz"

Dilara Aydoğdu / İstanbul Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ile Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran düzenlenen ortak basın toplantısında; Ankara’dan direkt uçuşların başlayacağı müjdesini verdi.

"Direkt uçuşlar yetersiz"

 “29 Ekim 2017 tarihinden itibaren Frankfurt'a, 30 Ekim'den itibaren Berlin'e, 31 Ekim'den itibaren Viyana'ya "aktarmasız" uçuşlar başlıyor.” açıklamasında bulunan Aycı, önümüzdeki süreçte de Ankara'yı yurt dışına taşıyacak direkt sefer planlamalarına Düsseldorf ile Amsterdam noktalarının ekleneceğini ve çalışmaların bu şehirlerle sınırlı kalmayacağını belirtti.

“Ankara daha fazlasını hak ediyor”

Konulan direkt uçuşlar noktasında hala eksiklikler olduğunu kaydeden Kolejli İşadamları Derneği Başkanı  M. Hakan Çınar “Gelişmeleri yakından takip eden ve bu süre. İçin atılması gereken adımları sık sık dile getiren bir STK olarak; bu durumun yeterli olmadığı görüşündeyim. Ankara yarattığı ticaret hacmi ile bu atılan adımlardan daha fazlasını hak ediyor. KİD bu bilinçle yıllardır bu konuyu gündeminde tutuyor. Bu konudaki çalışmalarımız tüm hızı ile devam edecek. Ankara’nın global iş dünyasını yakından ilgilendiren konumunun böyle bir durum ile kısıtlanması anlaşılır gibi değil. Bu konuyu en yakın zamanda sonuçlandırmayı planlıyoruz” dedi. 

Ankara’nın gelişmesi için direkt uçuşlar şart

Başkent ticaretinin gelişmesi için direk uçuşların önemli olduğunu söyleyen Hakan Çınar, “Bu sorun ticaretimize ve iş dünyasına önemli sıkıntılar yaşatıyor. Ulaşım, bugün ticaretin ve gelişmenin olmazsa olmazı. Ticarette ne kadar başarılı olursak olalım ne kadar sanayimiz gelişirse gelişsin, bu gelişmeleri duyurmak bizim için çok büyük artı olacaktır. Başkent ne yazık ki sanayide ve ticarette yakaladığı büyük atılımı taçlandıramıyor. Bu noktada direkt uçuşların önemi yadsınamaz. Ankara’nın gelişebilmesi için daha fazla noktaya direkt uçuş şart” dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2017, 20:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568