Dünya Gönüllüler Günü’nde Küçük Prens Etkinliği gerçekleşecek

Murat Aşık/İSTANBUL-Yeni Yüksektepe Kültür Derneği Şişli Şubesi, Dünya Gönüllüler Günü etkinliği kapsamında, Küçük Prens Etkinliğini gerçekleştirecek.

Dünya Gönüllüler Günü’nde Küçük Prens Etkinliği gerçekleşecek

Bu yıl ikincisi gerçekleşen etkinlik 26 Kasım Pazar günü Sultangazi Mehmetçik İlkokulu’nda yapılacak. 

Küçük Prens keçe oyuncaklarının dikimi için gönüllülerden oluşan bir ekip yaklaşık 3 aylık çalışmadan sonra çocuklara hediye etmek için 100 adet oyuncak yaptı. 

Gönüllü tiyatro grubu, Koza Sahnesi tarafından hazırlanan ve interaktif olarak gerçekleştirilecek Küçük Prens oyunu ile hikâyenin çocuklara aktarımı sağlanacak.

Yeni Yüksektepe Kültür Derneği Şişli Şubesi tarafından düzenlenecek etkinlik ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. Tüm katılımcılar gönüllü olarak projeye destek vererek organizasyonda görev alıyor. 

Dernek, Dünya Gönüllüler Günü kapsamında gerçekleştirilen bu gönüllü organizasyonu ile herkesi duyarlı ve gönüllü olmaya davet ediyor. Projenin amacı sergilenecek tiyatro ile birlikte çocukları Küçük Prens’in büyük dünyası ile tanıştırmak, sonrasında hediye edilecek kitap ile konuyu kendi dünyalarında canlandırmalarını sağlamak. Gönüllülük ve eğitim düşüncesi etrafında birleşen bir proje gerçekleşecek.

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2017, 18:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568