DuPont Ambalajda İnovasyon Ödülleri

DuPont, ambalaj sektörünün en yaratıcı ve yenilikçi uygulamalarını ödüllendirmek için bu yıl 29’uncusu gerçekleştirilen ‘DuPont Ambalajda İnovasyon Ödülleri’nin sahiplerini açıkladı.

DuPont Ambalajda İnovasyon Ödülleri

DuPont’un, tüm dünyadaki tüketicilerin kendilerine has çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak üzere ambalajlama teknolojisinde büyük ilerlemeler kaydeden şirketleri onurlandırdığı etkinlikte, birincilik ödülü olan ‘Elmas Ödül’ bu yıl, gelişmekte olan ülkelerde yaşayanların 20 Pound’a kadar olan (yaklaşık 10 litre) suyu kolay ve güvenli bir şekilde taşımalarına olanak sağlayan ‘Fritz™ Su Yeleği’ne verildi. Jüri, bu ürünün küresel boyutta kalıpları yıkan bir çözüm getirdiğine ve her şeyden önce birçok insanın iyiliği düşünülerek tasarlandığına kanaat getirdi. Mikrop barındırmayan yelek, ergonomiye uygun ve tekrar kullanılabiliyor.

DuPont Performans Materyalleri küresel ambalaj lideri Bernard Rioux, “DuPont Ambalajda İnovasyon Ödülleri, ambalaj sektörünün küresel sorunları ve müşterilerin ihtiyaçlarını ele almada ne denli yaratıcı, kararlı ve hızlı olduğunu gösteriyor,” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu yılın ödül sahipleri arasında gıda saklamaya yönelik, gıda ürünlerinin fermantasyonu, seçkin güzellik ürünleri için özgün çözümler, Y kuşağını hedefleyen yeni ambalaj materyalleri ve daha pek çoğu yer aldı. Bu yarışma, ambalaj endüstrisindeki her oyuncunun en iyi yanlarını ortaya koyuyor. İnovasyon üretenlerin çıtayı her yıl daha yukarı çektiklerini görmekten müthiş bir heyecan duyuyoruz.” 

Bu yıl 29’uncusu düzenlenen DuPont Ambalajda İnovasyon Ödülleri; sektörün en uzun soluklu, küresel, bağımsız jüriye sahip; inovasyonun ve işbirliğinin teşvik edildiği ve dünya çapında sektörün bir numaralı ödül programı olma özelliğini taşıyor. 

Uluslararası yarışmada ambalaj tasarımları, materyalleri, teknolojileri ve proseslerinde yaratılan inovasyonlar ödüllendirildi. Bağımsız ambalaj uzmanlarından oluşan bir panel kapsamında 24 ülkeden gelen yaklaşık 150 başvuru değerlendirilirken teknolojik ilerleme, sorumlu ambalaj ve geliştirilmiş kullanıcı deneyimi kategorilerinde başarılı olanlar belirlendi. 

Bengü Sarıkuş 
Gülşah Özçoban Saral 

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2017, 13:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568