Engin Deniz Acemoğlu'na yeni atama

BIOTA Laboratuvarları Satış Direktörlüğü görevine Engin Deniz Acemoğlu atandı.

Engin Deniz Acemoğlu'na yeni atama

İş yaşamına 1998 yılında GNC şirketinde satış departmanında başlayan Engin Deniz Acemoğlu, kariyerine aynı şirkette pazarlama ve iş geliştirme bölümlerinde devam etti. 2011 yılında satış direktörlüğü görevini üstlenen Acemoğlu, GNC’deki 13 yıllık kariyerinden sonra, 2012 yılında LC Waikiki’de; Mağazacılıkta Çalışan ilişkileri, Organizasyonel Gelişim ve Performans Müdürü olarak sürdürdü. Engin Deniz Acemoğlu, Nisan 2016 tarihi itibari ile Biota Laboratuvarları’nda mağazacılık operasyonlarından sorumlu satış direktörü olarak göreve başladı. 

1976 İstanbul doğumlu olan Engin Deniz Acemoğlu, Uludağ Üniversitesi Gıda Mühendisliği ve Anadolu Üniversitesi İşletme fakültesini bitirdi. Marmara üniversitesi ve Galatasaray Üniversitesi’nde insan kaynakları ile iş hukuku eğitim ve sertifika programlarını tamamlayan Engin Deniz Acemoğlu, İngilizce biliyor. Acemoğlu, evli ve iki çocuk babasıdır. 


Biota Laboratuvarları Hakkında: 
2002 yılında kurulan Biota Laboratuvarları, sağlık ve güzellik sorunlarına etkin ve uzun vadeli bitkisel çözümler üretiyor. Yenilikçi ürünleriyle sağlık ve güzelliği bir arada sunan Biota, doğanın sınırsız yararını sunduğu farklı bitkileri sentezleyerek en son teknolojiyi bir araya getiriyor. Yıllık 3 milyon Euro AR-GE yatırımı gerçekleştiren Biota, alanında Türkiye'nin ilk Sanayi Bakanlığı onaylı AR-GE merkezi ile araştırma-geliştirme faaliyetlerini sürdürüyor. 

Biota’nın eczane kanalı markaları; Bioder, Bioxcin ve Nutraxin Türkiye çapında 24.000’den fazla eczanede yer alıyor. Market kanalı markaları; Bioblas, Biomen ve Restorex ise hipermarketlerden zincir mağazalara ve parfümerilere kadar binlerce noktada satışa sunuluyor. Perakende kanalı markası Biota 59 Elements de, Biota Health&Beauty mağazalarında tüketicilerle buluşuyor. 

Dünyanın birçok ülkesine gerçekleştirdiği ihracatla dış pazarlarda da başarısını sürdüren Biota, global marka yaratma yolunda hızlı adımlarla ilerliyor. Biota ürünleri Güney Amerika’dan Rusya’ya, Suudi Arabistan’dan Avusturalya’ya kadar dünyanın birçok bölgesinde toplam 35 ülkede satışa sunuluyor. Biota Laboratuvarları, AR-GE çalışmaları ve tüketici araştırmalarıyla her zaman daha iyi, daha farklı, daha yeniyi hedefliyor.


Ayfer Karataş


 

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2016, 07:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568