European Outdoor Film Tour İlk Defa Türkiye’de

Diren Can Çakmak / İSTANBULSenaryonun, kurgunun, aktörün, özel efektlerin olmadığı salt aksiyonun yer aldığı, Avrupa’nın en ünlü outdoor film etkinliği European Outdoor Film Tour (EOFT) bu yıl Türkiye’de.

European Outdoor Film Tour İlk Defa Türkiye’de

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nce desteklenen organizasyonun ilk gösterimi 11 Kasım’da Haliç Kongre Merkezi’nde yapılacak olup ardından 18 Kasım’da Ankara’da, 25 Kasım’da ise Trabzon’da gösterimlere devam edilecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın GENÇDES projesi tarafından da hibelendirilen organizasyonun mimarları Özge Alpay, Merya Demirci ve Serdar Tufan, girişimleriyle Türkiye turizmine katkı sağlamayı amaçlıyor.

Macerasever ve outdoor tutkunlarına ilham veren kahramanları bir araya getiren EOFT, ilk defa AB ülkeleri dışında bir ülkede gerçekleşiyor. Ekstrem spor dalında sınırları zorlayan filmlerin gösterileceği etkinlikte aranan tek nitelik ‘ Gerçek Bir Macera’ . Sadece doğanın seyrine kendilerini bırakan maceraseverlerin filmlerinin olacağı organizasyonda, gerçeklik en yalın haliyle izleyiciye aktarılacak.


Galata Kulesi’nden Atlanacak
Sadece bir film gösteriminden ibaret olmayan EOFT; yıllar sonra yeniden Hazerfen Ahmed Çelebi gibi Galata Kulesi’nden atlayış, Kaş’ta dalış ve Rize’de rafting gibi çeşitli aktiviteleri de içinde barındıran bir etkinlik olarak 7’den 70’e tüm macera ve sinema severlerin ilgisini çekecek.

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2017, 09:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568