Girişimciler Avrupa’da Türk bayrağını dalgalandırdı

Genç Liderler ve Girişimciler Türkiye Derneği (JCI), başarılı çalışmalarıyla adından söz ettirmeye devam ediyor. 

Girişimciler Avrupa’da Türk bayrağını dalgalandırdı

Dünya çapında 114’ün üzerinde ülkede yaklaşık 170.000 gencin üyesi olduğu Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler Türkiye Derneği (JCI), 15-18 Haziran’da Finlandiya’da düzenlenen uluslararası konferansta Türk bayrağını dalgalandırdı. Her yıl Avrupa’nın farklı bir şehrinde gerçekleşen JCI Avrupa Konferansı, katılan ülkelerin projelerinin değerlendirildiği önemli bir platform haline geliyor. JCI Türkiye şubelerinden JCI Kültür’ün de “Uluslararası Sosyal Sorumluluk” kategorisinde birincilik ödülü alması ülkemiz adına gurur kaynağı oldu.

Dünya çapında 114’ün üzerinde ülkede yaklaşık 170.000 gencin üyesi olduğu Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler Türkiye Derneği (JCI), başarılı çalışmalarıyla adından söz ettirmeye devam ediyor. 

Her yıl Avrupa’nın farklı bir şehrinde düzenlenen JCI Avrupa Konferansı bu yıl da farklı ülkelerden çok sayıda katılımcıyı ağırladı. 15-18 Haziran tarihleri arasında Finlandiya’da gerçekleşen konferansta kişisel gelişim eğitimlerinden, serbest zaman programlarına kadar birçok aktivite yer aldı.


Coşkulu bir açılış seremonisiyle başlayan JCI Avrupa Konferansına önemli ölçüde katılım gösteriliyor. Türkiye’den 30 delegenin katıldığı Avrupa Konferansı’nda ülkeler sırasıyla kendi bayrakları ile anons eşliğinde sahneye çıktı. JCI Türkiye delegeleri sahnede Türk bayrağını dalgalandırdı. Avrupa Konferansı’nı değerlendiren JCI Türkiye Başkanı Özge Özkan Kızanlık şunları dile getirdi:

“JCI Türkiye olarak  farklı illerde 27 şubemiz ile birlikte aktif vatandaşlık örneği sergileyerek önce yerelimizde ve toplumumuzda etki yaratacak projeler üzerinde çalışıyoruz. Her yıl yapılan Avrupa Konferansı öncesi JCI Türkiye olarak ödül kategorilerini baz alarak projeler yapıyoruz. Avrupa Konferasına yaklaşık olarak 80 ülke katılım sağlıyor ve herkes projelerini yarıştırıyor. Bu sene her sene olduğu gibi JCI Türkiye olarak ödül almış olmaktan son derece mutluyuz, ülkemizin tanınırlığı açısından da çok kıymetli olan bu konferans'da Türk Bayrağımızı dalgalandırdık son derece gururlu ve mutluyuz. 30 Ekim 2016 tarihinde Kanada & Quebec  şehrinde yapılacak Dünya Kongresinde  ödül almak hedeflerimiz arasındadır.”


“Avrupa’nın en iyisi” ödülü Türkiye’ye
1987 yılından bu yana ülkemizde aktif olarak rol alan ve gerçekleştirdiği projelerle farkındalık yaratan JCI Türkiye, kazandığı başarılara bir yenisini daha ekledi. 
JCI Türkiye İstanbul şubelerinden biri olan JCI Kültür, “Uluslararası Kurumsal Sosyal Sorumluluk” kategorisinde “Avrupa’nın en iyisi” ödülüne layık görüldü. JCI Kültür’ün “ICSR” projesi onlarca proje arasında sıyrılarak başarıyı yakaladı. Ödülü kazanan JCI Kültür şubesi dönem başkanı Egemen Aydın şunları söyledi: 
“JCI Kültür olarak gerçekleştirdiğimiz sürdürülebilir ve verimli projelerle ülkemizi ve şubemizi Avrupa’da temsil etmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Bu anlamda bizleri destekleyen şube üyelerimize ve JCI Türkiye üyelerine teşekkür ediyorum.”


Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneği Hakkında
Junior Chamber International (JCI), dünya çapında 114’ün üzerinde ülkeden yaklaşık 169.000 gencin (20 – 40 yaş arası) yaşlarındaki üye genç liderlerin bir arada bulunduğu küresel bir platformdur. Amacı üyelerine liderlik vasıfları ve toplumsal bilinç kazandırarak yaşadıkları toplumda pozitif değişimi sağlamalarına destek olmak ve yerel, ulusal, küresel proje ve aktiviteler aracılığı ile JCI üyelerinin know-how’larını paylaşmasını sağlamaktır. “Aktif gençler için önde gelen küresel network olmak” vizyonuna odaklanan JCI üyeleri, “Gençlerin yetişmesi için fırsatlar sunarak toplumun pozitif gelişimine katkı sağlamak” misyonunu gerçekleştirmek için çalışmaktadırlar. JCI’ın proje ve aktivitelerini destekleyen milyonlarca üyesi bulunmaktadır.  2015 yılında 100.yılını kutlayan JCI, 1987 yılından bu yana Türkiye’de faaliyetlerine devam ediyor.   
Kaan Öztamur 
 

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2016, 07:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568