GROHE “Dünyayı Değiştiren” şirketler listesinde

Bilge Kutluğ / İSTANBUL - ABD’de yayımlanan ekonomi dergisi Fortune, GROHE’yi bu yılki “Dünyayı Değiştirenler” sıralamasına dahil etti.

GROHE “Dünyayı Değiştiren” şirketler listesinde

GROHE, hem Almanya’dan hem de sıhhi tesisat sektöründen Fortune’un listesine giren tek şirket olma özelliğini taşıyor. 

Fortune: GROHE, israftan kaçınmanın yanı sıra su ve enerji kullanımını da asgariye indiriyor

Fortune, sıralamada yer alan şirketlere ilişkin duyurusunda, GROHE’nin su ve enerji tasarrufuna olan olağanüstü taahhüdünün yanı sıra, israftan kaçınması da özellikle vurguladı. Fortune, GROHE mutfak ve banyo bataryalarının imalatı için ihtiyaç duyulan suyun yüzde 99’unun geri dönüştürülmesine dikkat çekti. Su hasarının erken tespit edilip önlenmesine imkan veren yeni Sense ve Sense Guard akıllı ev sistemi de Fortune’un “istisnai” ifadesiyle nitelendirdiği özelliklerden biri oldu. Fortune, duyurusunda tek bir düğmeye dokunarak, sade, orta veya tam sodalı olmak üzere, üç farklı seçenekte, mükemmel içme sıcaklığına kadar soğutulmuş leziz filtre su sağlayan mutfak bataryası GROHE Blue de özellikle belirtildi. Sistem, şişeli maden suyuna kıyasla, CO2 salımlarını yüzde 60 oranında azaltıyor.

GROHE için motivasyon ve teşvik
GROHE CEO’su Michael Rauterkus, “Bu ödül bizi fazlasıyla mutlu etti ve gururlandırdı. Uluslararası “Dünyayı Değiştirenler” sıralamasında yer alan tek Alman şirketi bizim için büyük bir onur. Sürdürülebilirlik her zaman şirketimizin DNA’sının ayrılmaz bir parçası olmuştur. Gelecek nesillerin de hiçbir endişe yaşamaksızın ‘Pure Freude an Wasser’ deneyimini yaşama fırsatına sahip olabilmesi için, yenilikçi ürün ve teknolojilerimiz ile sürdürülebilirliğe katkıda bulunmaya devam edeceğiz,” dedi. Şirket, bu yılın başlarında da özellikle sürdürülebilir şirketler için Alman Federal Hükümeti’nin KSS Ödülü’ne layık görülmüştü. 

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2017, 18:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568