İnci Holding: Yatırımlara devam

İnci Holding: “Türkiye’nin gücüne inanıyoruz”

İnci Holding: Yatırımlara devam

64 yıllık tarihinde hep Türkiye için üreten, Türk ekonomisi için değer yaratan İnci Holding, yatırım planlarında değişiklik olmadan uluslararası ortaklarıyla yola kararlı şekilde devam edeceğini bildirdi. 

80’den fazla ülkeye gerçekleştirdiği ihracat ile Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin İlk 1000 İhracatçı listesinde üst sıralarda bulunan, iştiraklerinden İnci GS Yuasa’nın İnci Akü markasıyla Brand Finance’in en değerli markalar listesine 4 yıldır giren İnci Holding ‘Türkiye’nin geleceğine güven’ mesajı verdi.

Otomotiv yan sanayi başta olmak üzere 4 farklı sektörde, 9 şirketiyle faaliyet gösteren İnci Holding, hem üretime hem de yatırım planlarına hız kesmeden devam ediyor. İştiraklerinden İnci Akü’nün en son geçen yıl Japon devi GS Yuasa ile gerçekleştirdiği sektörde dikkat çeken iş ortaklığı, 200 milyon TL’lik yatırım planını içeriyor. İnci Holding, atık yönetiminde Avusturyalı Brantner, jantta Brezilyalı Maxion, lojistikte Japon Yusen ve aküde GS Yuasa ile büyüme kararından geri adım atmayacağını açıkladı.

İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Neşe Gök, “İnci Holding olarak, uzun yıllardır sürdürdüğümüz başarılı ortaklıklarla sürdürülebilir büyümeyi sağlıyoruz. Her yıl gerçekleştirdiğimiz yüzde 15 büyümeyle Türk ekonomisinin büyümesine de değer kattığımızın bilincinde olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Türk ekonomisinin gücüne inancımız tam. Ülkemizin ciddi bir sınavdan geçtiği 15 Temmuz sonrasında hızlıca toparlanan ekonomik göstergeleri normal seyrine kavuşması için elimiz hep taşın altında. Biz de üzerimize düşeni yapıyor, güçlü ortaklarımızla birlik ve beraberlik içinde yolumuza devam ediyor, üretim azmimizle çalışarak hedeflerimize ilerliyoruz. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında dünyanın ilk 1000 şirketi arasında olma vizyonumuzu gerçekleştirmek için inançla ve kararlılıkla çalışıyoruz” dedi. 


İnci Holding Hakkında:

Temelleri Cevdet İnci tarafından 64 yıl önce atılan, ağırlıklı olarak otomotiv yan sanayi olmak üzere dört farklı sektörde faaliyet gösteren İnci Holding’in bugün 2400 çalışanı ve 9 şirketi bulunuyor. Son 10 yıldır her sene ortalama yüzde 15 büyüyen İnci Holding, Akü ve jant üretimiyle otomotiv yan sanayi sektörünün yanı sıra lojistik, otel ekipmanları ve geri kazanım sektörlerinde de faaliyet gösteriyor. Yatırımları ağırlıklı olarak otomotiv yan sanayinde gerçekleşen İnci Grubu ürünlerinin yüzde 67'ını 80’den fazla ülkeye ihraç ediliyor. “Cumhuriyetin 100’üncü yılında dünyada ilk binde olmak” vizyonuyla yoluna devam eden ve kurumsal yönetim ilkeleriyle yönetilen bir aile şirketi olan İnci Holding, Türkiye ekonomisine katkıları ile gelişimini sürdürüyor. www.inciholding.com.tr


Banu Kurt & Derya Şengülen
                                

 

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2016, 23:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568