Influanza ve Localguddy’nin Avrupa yolculuğu başladı

BIC Angels, vizyonu dünyaya açılmak olan olan iki erken aşama girişime yatırım yaparak, bu iki girişimi eş zamanlı olarak İstanbul ve Berlin’de hızlandırma programına dahil etti.

Influanza ve Localguddy’nin Avrupa yolculuğu başladı

Gelecek vaat eden  iki erken seviye girişim olarak kabul gören Influanza ve Localguddy’e çekirdek sermaye ve mentörlük desteği verilecek.

01 Eylül tarihi itibariyle Berlin’de Rainmaking Loft’ta çalışmaya başlayan genç girişimciler  burada Avrupa’nın önde gelen Startupnight yarışmasına http://www.startupnight.de/en.html hazırlanacaklar. 

Berlin Rainmakingloft hızlandırma merkezinde çalışmalarına bir ay süresince  devam edecek olan girişimciler etkinliklere katılma, mentör desteği alma haklarına da sahip olacaklar. 

Avrupa’nın girişimcilik ekosistemindeki en önemli vitrinlerinden biri olan 
Startupnight’da sunum yapacak Influanza ve Localguddy başarılı olmaları 
halinde daha  büyük destekler ile yollarına devam edebilecekler. Dört binin 
üzerinde girişimcinin katılacağı  etkinlikte 200  girişim yatırımcılara  sunum 
yapma fırsatı yakalayacak.

BIC Angels kurucusu Joachim Behrendt Influanza ve Localguddy’i çok büyük fırsatların beklediğini paylaşarak şimdiye kadar ilk kez Berlin’de bir hızlandırma programına Türkiye’den bu seviyede bir katılım olduğunu belirtti. Behrendt, Avrupa’nın vitrini olarak kabul edilen bir ortamda global ölçekte rekabete girecek girişimcilere Almanya’da da destek olacaklarını paylaştı. Behrendt sözlerine şöyle devam etti; “Girişimler Türkiye dışındaki pazarlarda büyümeye başlayarak global anlamda çok ciddi büyüklüklere ulaşabilirler. 

Hedefimiz global bir oyuncu olmak 

Influanza’nın kurucuları Sercan Lir ve Selçuk Kızıltuğ duygu ve düşüncelerini şu şekilde paylaştılar; ”Projeye başladığımızdan beri, farklı ülkelerdeki rakiplerimizin farkında olarak global bir vizyon ile planlamamızı yaptık. BIC programına kabul olup, Almanya'ya gitmek, planlarımızda ileriye doğru attığımız başarılı bir adım. 'Start Alliance Berlin' programına katılmaktan dolayı çok mutluyuz, oradaki pazarda da başarılı olacağımıza inanıyoruz. Bize inanıp destek veren BIC ekibine de çok teşekkür ederiz. Yedi aylık Türkiye deneyiminden sonra sınırları aşmaya karar verdik ve ilk adresimiz Berlin oldu. Amacımız, oradaki ekosistemi tanımak, geliştirmek ve lokal hizmet anlayışını bozmadan ülkeler arası köprüler geliştirmek olacak.”


Büyümeye yurtdışında da devam etmek istiyoruz
Localguddy kurucuları arasında yer alan Emre Semercioğlu düşüncelerini şu şekilde paylaştı. “1.5 ay kadar önce Stripe Atlas programı ile ABD'de şirketleşmemizi tamamladık ve 1 ay kadar önce de websitemizi canlıya aldık. Şuan belirli bölgelerde testlerimizi tamamladık ve o bölgelerden aldığımız know-how'ı kullanarak yakın zamanda reklam ve pazarlama çalışmalarımıza hız vereceğiz. BIC101 programına kabul almış olmamız bizim için çok değerli çünkü hedef pazarlarımızın başında Berlin var ve Berlin pazarını tanıyan Joachim Behrendt gibi bir kurucu ortağa sahip bir şirketten yatırım almak bize çok fazla değer katacaktır.

BIC sayesinde Almanya'da 1 ay eğitime katılacağız ve bu sürede amaçlarımızdan birisi  Almanya pazarında yayılmamızı sağlayacak doğru insanlarla iletişim kurmak olacak. Almanya'dan döndükten sonra da burada BIC ve Mentors Network Turkey'in deneyimli mentorlarıyla beraber çalışarak büyümemizi sürdürmeyi amaçlıyoruz.”
Serhat Özkütükçü
 

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2016, 23:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568