İzmir’de Hugent’le An’da kalmak

İstanbul, İzmir ve Bursa’daki ofisleriyle insan kaynakları ihtiyaçlarına çözüm sunan Hugent, İzmir’in önde gelen İK yöneticilerini buluşturdu.

İzmir’de Hugent’le An’da kalmak

İzmir’de düzenlenen “Hugent’le An’da kalmak” etkinliğinde İK’cılar, Mindfulness eğitimine katıldılar. Mindfulness, yaşanılan ana yönelme ve bu anda gerçekleşenleri olduğu gibi kabul etme becerisi olarak tanımlanıyor. 

İzmir ofisiyle 2015’den bu yana Ege’deki firmaların ihtiyaçlarına çözüm sağlayan Hugent İnsan Kaynakları, 8 Haziran tarihinde İzmir Swiss Otel’de, bölgenin önde gelen uluslar arası ve yerel firmalarında görev yapan İnsan Kaynakları yönetici ve uzmanlarını bir araya getirdi. 

‘Hugent’le An’da kalmak’ başlıklı buluşmada, İK’cılar son dönemin ilgi çekici yaklaşımlarından biri olan Mindfulness eğitimine katıldılar. Mindfulness temelli workshoplar, çalışanların iyi olma halleri, stres yönetimi ve iletişim yeteneklerinde fayda sağlamaya odaklanıyor. Mindfulness, ‘dikkatimizi tümüyle yaşadığımız ana yöneltme’ ve bu anda gerçekleşenleri olduğu gibi kabul etme becerisi olarak tanımlanıyor. 

Y ve Z kuşağının yönlendirilmesinde fayda sağlar
‘Hugent’le An’da kalmak’ etkinliğine gıda, tarım, otomotiv, ambalaj, elektrik ekipmanları ve kimya sektörlerinden insan kaynakları uzmanları katılırken, Mindfulness workshopunu eğitimci Sinem Aksay Sabah yönetti. 

Etkinlikte konuşan Hugent Genel Müdürü Özlem Veryeri Taşkaya, iş dünyası açısından çok önemli bir işlevi yerine getiren meslektaşlarına Mindfulness tekniklerini kullanarak rahatlamalarını, zihin berraklığını arttırmalarını ve hayatın hızlı akışı içerisinde kaybedilen odaklanma yetisinin geri kazandırılmasına yardımcı olmayı hedeflediklerini söyledi. 

Veryeri, “IK açısından değerlendirildiğinde Mindfulness tekniğinin özellikle Y ve Z kuşaklarının yönlendirilmesi ve algılanmasında büyük faydalar sağlayacağına inanıyoruz” diye konuştu. 

İlk aktiviteyi İzmir’de başlattı
“İnsan Kaynakları dünyasına farklı bakış ve soluk getireceğine inandığımız aktivitelerin birincisini Mindfulness ile İzmir’de başlattık” bilgisini de paylaşan Özlem Veryeri Taşkaya, bu tür etkinlikleri İzmir’in yanı sıra İstanbul ve Bursa’da da sürdüreceklerini dile getirdi. 

Hugent Hakkında
2011 yılında profesyonel bir kadro tarafından İnsan Kaynakları alanında hizmet vermek üzere kuruldu. İstanbul’daki merkez ofisin yanı sıra İzmir ve Bursa şubeleriyle firma ve çalışanların arayışlarına çözümler sunuyor ve mevcut personele yönelik profesyonel İK hizmetleri sağlıyor. İK sisteminin kurulması, performans değerlendirme, çalışan memnuniyetinin ölçülmesi, ücret yönetimi, İK denetimi, iş analizi, yeniden yerleştirme gibi çok yönlü İK uygulamalarını deneyimli kadrosuyla gerçekleştiriyor. Hugent, özellikle orta ve üst kademe yönetici seçimi konularında çok güçlü uzmanlığa sahip. 


Coşkun Keskingözler 
Serhat Özkütükçü

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2017, 08:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568